"połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

"połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-15, 09:59

Witam! Od razu napiszę, że nie mam zbyt dużej wiedzy w temacie instalacji antenowych i tunerów. Posiadam 4 tunery 780CRCI Xpeed. Sygnał przechodzi z jednego tunera do następnego. Ostatnio miałem spore kłopoty ze stabilnością sygnału. Winnym okazał się konwerter. W czasie upałów zarówno mo0c jak i jakość sygnału pływała od 5 do 98 w sposób ciągły. To już mam za sobą - zmieniłem konwerter i jest spokój. Ale jest jeszcze jeden problem. W trzech z nich mam karty TVN. Kilka razy w ciągu dnia na którymś z tunerów znika obraz i pojawia się w informacji kanału - "połączenie kodowane". Czy można coś z tym zrobić? Ja nie zawsze śledzę wszystkie programy i nie mogę reagować od razu na zanik obrazu. Jest to naprawdę denerwujące. Może ktoś potrafi zaradzić? Będę bardzo wdzięczny.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-18, 13:50

Widzę, że na moje problemy nie ma rady. Czyli te tunery nie nadają się do współpracy z kartami? Jeżeli ten problem istnieje od lat - o czym zdążyłem się przekonać czytając posty na tym forum - a producent nie potrafi nic z tym zrobić, to powinien wycofać wyrób ze sprzedaży.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez Jurek » 2011-07-19, 08:24

Problem jest znany "od lat", natomiast rozwiązanie nie jest do końca pewne - na rynku jest parę wersji kart TVN i z niektórymi z nich Xpeed się w ten sposób zachowywał.
BTW - od kilkunastu miesięcy Xpeed nie jest już w sprzedaży. Na priv wysyłam info z propozycją rozwiązania problemu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-19, 09:20

Chciałem ponownie wywołać ten temat. Ja borykam się z nim od lat. Pisze Pan, że rozwiązanie nie jest do końca pewne. Rozwiązania nigdy nie było. Przecież problem nie dotyczy tylko kart TVN. Ja na swoje interwencje w firmie GI otrzymywałem różne odpowiedzi: wina nadawcy, wina kart, wina instalacji. To wszystko jest niczym innym jak zbywaniem klienta. Trzeba jasno powiedzieć - ten model nigdy nie będzie dobrze współpracował z kartami. Proszę przestać oszukiwać klientów. wypuszczono na rynek bubel, a później szukano usilnie jakiegoś prostego rozwiązania. Tu niestety nie ma prostego rozwiązania. Należało wycofać ten produkt z rynku i zwrócić klientom pieniądze. Tak postąpiłaby rzetelna firma, jeżeli nie mogłaby rozwiązać problemu.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez Jurek » 2011-07-19, 09:47

Jedna uwaga - jeśli znajdzie Pan jeden potwierdzony wątek o złej współpracy tej serii z kartami C+ - przyznam rację i posypie głowę popiołem
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-19, 10:25

To trzeba było w opisie urządzenia podać, że poprawnie pracuje tylko z kartami C+. Znów odbijanie piłeczki. Czy ten produkt miał takie zastrzeżenie? Czy też było podane, że ma czytnik kart i wystarczy nabyć karty aby odbierać kanały zakodowane? Swoją drogą, to dobre miejsce do tego aby zaapelować do użytkowników - czy ktoś miał podobne problemy ze znikaniem obrazu i napisem "sygnał zakodowany" przy karcie C+? Wydaje mi się, że był taki temat, ale nie jestem tego pewien.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez Jurek » 2011-07-19, 10:52

Podaję przykład, nie znaczy to, że z kartami TVN od początku było źle, bo jak pisałem problem dotyczył pewnej partii (serii).
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-19, 11:59

Mam trzy karty na trzy różne programy. Wszystkie działają identycznie, tzn. źle. Ale dobrze. Podejmę rękawicę i zwrócę się do TVN o wydanie nowych kart. Myślę jednak, że problem pozostanie. Nie będzie to ta sama seria, bo poprzednia była sprzed lat.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-19, 12:43

Chciał Pan o problemach z C+. Proszę bardzo:
Postprzez little_tomp ? 2009-01-11, 15:44
Dzisiaj zostawiłem włączony tuner na C+ Film i poszedłem na spacer. Po powrocie włączam telewizor i obraz jest. Jednak ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu, po około 2 minutach pojawił się "Sygnał zakodowany" :-( oczywiście przełączenie na inny kanał pomogło.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-19, 13:08

Sprawa wyjaśniona. Nigdy nie było i już nie będzie rozwiązania problemu. GI zaprzestało produkcji tego wyrobu i nie będzie już wsparcia technicznego. Nawiasem mówiąc, to wsparcie nigdy nie było skuteczne. Karty nie mają nic wspólnego z problemem, gdyż jak widać pojawia się on przy współpracy z kartami TnK, C+, czy tak jak w moim przypadku - kartami dla sieci kablowych. Jedynym rozwiązaniem jest utylizacja tunerów.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-20, 10:29

Faktycznie, bardzo zabawne. Po rozmowie z panem TVN oświadczył mi, przekazując Pana stanowisko, że tunery te nie mają już wsparcia technicznego bo zostały wycofane z produkcji. Nigdy nie było rozmowy o dostarczeniu nowych kart, ponieważ moje są najnowszym produktem i w pełni sprawnym. Proszę więc nie pisać bzdur na forum. Problem nie leży w kartach TVN, bo Użytkownicy innych kart mają to samo. Podałem wyżej przykład z kartą C+. Czy nadal ma Pan ochotę posypać głowę popiołem? Sam Pan doskonale zna ten problem i poszukiwał Pan jego rozwiązania tworząc nowe softy. Bez skutku.
Ja popełniłem zasadniczy błąd. W okresie gwarancji powinienem był wysłać te tunery w celu usunięcia usterki. Po trzech nieudanych próbach, a tylko takie mogły być, mógłbym oddać ten rewelacyjny sprzęt.
Pan nie ma pełnej wiedzy o problemie, ponieważ wielu domowych użytkowników, po wystąpieniu zawiechy, przełącza kanał i przechodzi nad tym do porządku dziennego. Stosowana przez Was spychotechnika - np. informowanie, że wina leży po stronie nadawcy - to typowe dla rynku polskiego działanie. Sądzę, że w Niemczech podobna sytuacja byłaby nie do przyjęcia.
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez pensjonat » 2011-07-20, 10:32

Odpowiedziałem powyższym postem na Pana post, który był Pan łaskaw wycofać. Czyżby zawierał nieprawdę?
pensjonat
 
Posty: 9
Dołączenie: 2011-07-15, 09:45

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez Jurek » 2011-07-20, 10:36

Zawierał niewłaściwe sformułowania, wyjaśnienie wysłałem w korespondencji na maila.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez marcines » 2013-03-28, 10:12

Nie chcąc zakładać nowego tematu napiszę w tym.

Jestem bardzo zaskoczony powyższym problemem jakim borykał się @pensjonat :shock:
Mam ten tuner od 2007 roku. Przez cały czas współpracował z kartą C+ bez najmniejszego problemu ;-) . Przewinęło się też kilka softów bardziej lub mniej udanych :lol:
Jednak ostatnie zamieszanie z NC+ skłania mnie do poszukania innej alternatywy.

Jurek, czy na tym sprzęcie pójdzie TNK :?:
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Re: "połaczenie kodowane" w 780CRCI Xpeed

Postprzez Jurek » 2013-03-28, 10:28

TnK SD oczywiście. Natomiast nc+ - z tego co się dzieje obecnie, nie ma powodu do zmartwień, karty Nagra dalej funkcjonują, co więcej, są wydawane nawet jako multiroom klientom przechodzącym do nc+ z cyfry+.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości