Home Sharing przez WTR-1

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Home Sharing przez WTR-1

Postprzez bogas82 » 2010-12-23, 22:06

Witam,
mam obecnie dwa tunery GI770 spięte kablem null modem, ale z powodu konieczności przeniesienia telewizora w inne miejsce nie wystarczy mi kabla. Ponieważ w przyszłości rozważam również rozbudowę instalacji o trzeci tuner zastanawiam się nad zastosowaniem spliterów WTR-1. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak obecnie sprawują się splitery ( po dodaniu kodowania Nagra Media Access przez Cyfrę+) z dwoma lub trzema tunerami Xpeed (odległość ok 10m)?
2) czy są obecnie dostępne w sprzedaży tunery współpracujące z WTR-1?
3) jaką wysokość ma WTR-1 wraz z antenką bo nie wiem czy się zmieści w półkę z tunerem?
4) czy WTR-1 jest podatny na zakłócenia np. od rutera Wi-Fi?

Z góry dzięki za odpowiedź.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: Home Sharing przez WTR-1

Postprzez rob32 » 2010-12-26, 13:54

Witam.
Nie odpowiem na wszystko ale może się przydadzą poniższe odpowiedzi.
Ad.1. Nie zauważyłem problemów. Wszystko działa jak dawniej. Co do odległości to bywa różnie i zależy głównie od
warunków (tłumienności ścian itp). Praca WTR-1 jest niezła choć od czasu do czasu pojawiają się "zamrożenia
ekranu".
Ad.2. Nie sądzę aby obecnie z nowych tunerów było cokolwiek wspierane softem pod WTR-1.
Ad.3. Wysokośc WTR-1 bez wkręconej anteny wpiętego w tuner (X-peed 870) to 11cm.
Po wkręceniu anteny z minimalnym jej rozłożeniem wysokośc wzrasta do 18,5 cm.
Całkowite rozłożenie (wysunięcie) anteny to wysokość 41cm.
Ad.4. Nie posiadam Wi-Fi, więc nie odpowiem ale jest możliwość zmiany kanałów w WTR-1 więc być może ewentualny
problem można ominąć. :-)
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Re: Home Sharing przez WTR-1

Postprzez Jurek » 2010-12-27, 09:33

Z obecnie sprzedawanych tunerów BS-S 67, GI/GM-980 oraz GM Uniboxy pracują z WTR-1, natomiast niestety nie mogą w tej kwestii współpracować z serią Xpeed. Pozostaje CI szukać jakiegoś Xpeeda w sklepach, my mamy już tylko parę sztuk 801 (FTA).
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości