Sie porobilo......

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Sie porobilo......

Postprzez Baldwin » 2010-04-18, 16:40

Witam.Mam tuner TS 870 Xpeed i Karte TnK.Dziala to w zasadzie bezproblemowo ...jak sie nie grzebie :-) .Jako ze pojawily sie dodatkowe 2 kanaly, postanowilem nie szukac ich lecz wykorzystac ten moment do postawienia ze tak powiem systemu od poczatku.Zresetowalem tuner do ustawien fabrycznych.Zainstalowalem nowszy software.Przeskanowalem H-B i zaczalem robic liste.Gdy skonczylem okazalo sie ze nie mam sporo kanalow.Przeczesalem wiec wzrokiem wszystkie kanaly H-B ponownie i nic wiecej nie znalazlem. Brakuje mi : N.sport.....TVP Sport.....Discovery....KIno Polska...TVN Wa-wa....Religia TV.. Przeskanowalem nastepnie Astre i tam znalazlem chyba wszystkie te kanaly ale niestety zaden sie nie pokazuje na ekranieTV.Z innymi kanalami z Astry nie ma klopotu.Dodam ze cala lista jest jako calosc. Mam wybrane "wszystkie satelity" w listach...i brak pomyslu ,dlaczego tych kanalow brak na H-B.Nie sprawdzalem czy tam powinny byc.Sadze jednak ze chyba tak.TnK ma przeciez wszystkie stacje na H-B.Robie gdzies blad ????
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Re: Sie porobilo......

Postprzez Jurek » 2010-04-18, 18:21

Pewnie to kwestia ustawień transpondera 11508. Zmienił mu się FEC a po zrobieniu resetu fabrycznego powróciłeś do starych parametrów. Wejdź w Menu, Instalacja,Satelitarne, Hot Bird, strzałka w prawo, OK i na liście transponderów znajdź 11508, Potem na prawą stronę ekranu i w korekcji błędów zmiana na 5/6. Na dół do przeszukiwania i OK.
Więcej http://www.golden-interstar.pl/aktualnosc.php?id=420
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Sie porobilo......

Postprzez Baldwin » 2010-04-18, 18:59

Dzieki za szybka pomoc.Jest to z cala pewnoscia ten problem.Klopot jednak taki ze na liscie HB nie ma TR. 11508. Korekcja bledow jest wszedzie Auto a ja chociaz wiedzialem o tej zmianie w styczniu to niczego nie zmienialem u siebie.Zaden kanal mi nie znknal.Jak zmusic tuner by zobaczyl ten transpander ?? Oczywiscie zaczynam szukac takze w tym momencie jak to zrobic.... :-)

Znalazlem jak dodac transpander.Po przeszukaniu nic jednak nie jest znalezione... :-?
Grzebalem dalej.Po wpisaniu 27500 w druga rubryke i zmianie polaryzacji na pionowa poszlo...W polowie skanowanie sie zatrzymalo i przeskoczylo na Astre.Po chwili wyskoczyly wszystkie kanaly ktore szukalem.Wyszedlem z ustawien. Przelecialem liste i wszystko dzialalo. Nie rozumialem jednak co tam wczesniej sie stalo z tym skanowaniem.Sprawdzilem wiec ponownie TP 11508 na HB. Byl na ostatniej pozycji ale pokazywal 0 stacji. Na Astrze nie bylo takiego TP....Skad sie wiec wziely te stacje ?
Wywalilem wiec TP 11508 z HB skoro nic na nim nie ma. Okazalo sie wtedy ze z listy zniknely kanaly ktore sie juz odnalazly .....?????
Ponownie wiec dodalem ten TP.Po skanowaniu stacje sie odnalzly i tym razem stoi ze na tym TP jest 8 stacji i sa na HB. Problem jednak w tym ze zobaczyc sie ich nie da. Jest czarny obraz.Gdy wiec na TP nie bylo zadnych stacji to dzalalo a gdy sa to nie dzala. Ide spac.... :-?
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Re: Sie porobilo......

Postprzez Baldwin » 2010-04-19, 15:43

Wstalem z nowa energia i pomyslami.Ponownie zresetowalem tuner do ustawien fabrycznych.Tym razem rozpoczalem od sprawdzenia czy jest TP 11508 na HB.Nie bylo.Dodalem go wiec.Krotki skan i poszukiwane kanaly pokazaly sie i dzialaly.Nastepnie skan calego HB i Astry. Nastepnie przeczesalem obie satelity robiac liste.Teraz zrobie kopie listy by juz nigdy nie czesac wszystkich kanalow gdyby cos sie stalo.. :idea:
Gdyby ktos mial podobny problem to instrukcja gotowa.... :-D
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości