przechodzenie uprawnień C+ - znowu :/

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

przechodzenie uprawnień C+ - znowu :/

Postprzez japon » 2010-04-02, 22:40

Witam,
przejrzałem sobie forum - znalazłem kilka wątków, ale niestety nie rozwiązanie problemu ...
Tuner - GI - 780
soft początkowo 10-2008 potem 02-2009
Tuner posiadam od ok. listopada 2008
Nie zdarzyło się jeszcze żeby przeszły uprawnienia cyfry. Co 2 miesiące ten sam rytuał - wyciąganie Stronga ( nazwa adekwatna - silnie wnerwiający dekoder), przepinanie kabelków ok. 20 -30 minut oczekiwania i uprawnienia przechodzą. Jestem coraz bardziej poirytowany... . Od razu powiem, że nie dokonuje reaktywacji w ICA, nie jest potrzebna. A takie podpowiedzi przy obecnej obsłudze w ICA uważam za co najmniej niestosowne :) (zadzwoń w innym terminie). Skoro uprawnienia przechodzą na Strongu bez problemów - to dlaczego nie przechodzą na GI?

Liczę na jakąś podpowiedź - może coś muszę przestawić ? Znalazłem podpowiedzi dotyczące ustawień przy HS( Home Sharing - jeśli się nie mylę?) u mnie w sofcie nie ma czegoś takiego? Czy potrzebny jest specjalny soft- nie znalazłem w dziale download? A może nie przy tym dekoderze? Nie zamierzam rozdzielać sygnału, ale jeśli to mi ma pozwolić uniknąć rytuału odbywającego się co 2 miesiące to zainstaluje ...
A może jest jakiś starszy soft na kórym jednak uprawnia przechodzą? Bo obwinianie karty wydaje mi się również nielogiczne.

Aha - z ciekawostek - ostatnio jak się wszytko wyłożyło to sprawdziłem informacje o uprawnieniach i jeśli sienie mylę to wyglądało to tak że uprawnienia do c+ 2 były ok 1992 roku ale uprawnienia do c+1 były aktualne - tak jakby pobrał, ale sygnał nie był dekodowany. Jak zwykle pomogło przełożenie i chyba mam prawie 2 miesiące spokoju..

Liczę na podpowiedzi i pozdrawiam
Swoją drogą - czy tylko ja mam takie problemy?
japon
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-03-15, 21:45

Re: przechodzenie uprawnień C+ - znowu :/

Postprzez rob32 » 2010-04-03, 09:14

Witam.
Nie tylko u Ciebie występują takie problemy. Wydaje mi się że jest to problem dość złożony. Wygląda to tak że na kilku tunerach uprawnienia przechodzą a na innych nie i nie ma w zasadzie znaczenia jaki wgrany jest soft. Być może wymiana karty pomaga ale w moim wypadku nie zdało to żadnego egzaminu. Problem dotyczy w zasadzie przechodzenia uprawnień automatycznych. Natomiast przesyłanie uprawnień przez ICA lub za pośrednictwem konsultanta odbywa się bez żadnych problemów. Ciekawostką natomiast jest, że w przypadku okresowych promocji na dodatkowe kanały jakie od czasu do czasu oferuje operator, przestają one działać w momencie zakończenia się okresu a więc świadczy o tym że uprawnienia są zaktualizowane i pakiet automatycznie zmiejszony.
Natomiast jeśli chodzi o informacje odnośnie uprawnień karty to są zawsze aktualne ale tylko w informacjach, bo faktycznie karta nie ma w danej chwili pełnych uprawnień aby pojawił się obraz a więc informacje dotyczące karty odczytane w tunerze nie są miarodajne.
Rozwiązaniem jakie stosuję od dłuższego już czasu jest wysyłanie uprawnień za pośrednictwem ICA w trybie profilaktycznym a więc co ok. miesiąc klikam w reaktywację karty i nie ma żadnych problemów. Karta jest ciągle aktywna. Oczywiście reaktywację przeprowadzam na tunerach Xpeed.
Powyższa procedura jest kłopotliwa ale skuteczna. Niestety nie wiem dlaczego wystąpiły takie problemy z uprawnieniami po wymianie kart przez Cyfrę.
Problem jak do tej pory nie został rozwiązany przez żadną ze stron a że tunery z serii Xpeed są udanym produktem więc z nich korzystam. :-)
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Re: przechodzenie uprawnień C+ - znowu :/

Postprzez Marecki » 2010-04-03, 09:32

Ja miałem podobny problem tuż po zakupie XSpeeda S-780. Było to w grudniu 2008 roku na sofcie wówczas z bodajże 15.10.2008. Miałem dodatkowo w swoim XSpeedzie włożone moduły Cyfrowego Polsatu i Conax - do Telewizji na kartę. Karta Cyfry+ siedziała w czytniku. I 26 grudnia 2008 roku włączyłem rano tuner a na kanałach Cyfry+ - ciemny ekran. Oczywiście od razu przewertowałem to forum, zwracając się o pomoc w rozwiązaniu problemu. Znalazłem informacje o reaktywacji karty przez ICA, ale to okazało się nieskuteczne. Jurek poradził mi ponowienie uprawnień przez infolinię, co uczyniłem może sześciokrotnie tego dnia. Niestety, to również nie pomogło. Wyjąłem nawet dwa pozostałe moduły, jak polecił mi Jurek, gdyż mogły one blokować uprawnienia do Cyfry+. Pomogło dopiero udanie się na drugi dzień do sklepu rtv, który sprzedawał Cyfrę+. Dopiero po włożeniu karty do Mediasata, uprawnienia zaskoczyły. Tak miałem spokój przez jakieś dwa miesiące. Gdzieś około 27-28 lutego 2009 roku już po pobraniu nowego softu z 19.02.2009. znowu ujrzałem ciemny ekran na kanałach Cyfry+. W pierwszej chwli pomyślałem sobie, że znowu będę musiał udać się do sklepu wraz z moją kartą aby pobrać uprawnienia do Cyfry+ i przy okazji po raz kolejny usłyszeć od pana w sklepie, że "tak to jest jak się kupi niewiadomo co". Na szczęście tym razem pomogła reaktywacja przez ICA. Po 10 minutach miałem ponownie sygnał. W maju 2009 roku kupiłem jednak sobie moduł Aston 2.20 i od tamtej pory nie mam żadnych problemów z przechodzeniem uprawnień w Cyfrze+. Zapłaciłem 439 zł, ale za to mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z mojego XSpeeda S-780. Nie oznacza to jednak, że sugeruję Ci zakup modułu Astona. Nie, absoslutnie nie. Ja ten moduł zakupiłem nie z uwagi na problem z przechodzeniem uprawnień (choć mięzy innymi też), ale z powodu ciągłych zwiech na kanałach Cyfry+, którye występowały po kilka razy dziennie. Na szczęście zakup modułu Aston 2.20 rozwiązał u mnie wszystkie problemy. Być może problemem w Twoim przypadku jest karta. Podobno była partia kart, które miały problem z przepuszczaniem uprawnień na niektórych tunerach. Tak pisał niejednokrotnie Jurek. Może warto spróbować wymienić kartę Cyfry+. Nic na tym nie stracisz, a być może to rozwiąże Twój problem.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: przechodzenie uprawnień C+ - znowu :/

Postprzez zibi-s » 2010-04-03, 17:35

Ja pracuje na oprogr. I/2008r. i z góry załozyłem że uprawnienia tu nie przechodzą zarówno C+ jak i TnK. Raz w m-cu uruchamiałem poczciwego Pioneera od C+ i jest ok, TnK mam w module conax i działa bezproblemowo.
Teraz mam karty multiroom i Philipsa HD z jedna karta od C+, tak więc z druga nie mam juz kłopotu z czasochłonnym instalowaniem Pionnera na 5-20 min.
Odnosnie modułu CAM to polecam, jak juz nie da rady nic zrobić - oryginalny moduł CAM HD od Cyfr+ który kosztuje ok 170 zł. w sklepie firmowym Cyfry lub 99 zł. przy podpisywaniu umowy w zamian tunera lub jako drugi przy kartach multiroomu.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości