GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez Morfeusz » 2010-01-12, 21:58

Witam serdecznie , czy nie dało by się jakoś przestawić w tym tunerku aby na liczniku wyświetlała się liczba bez zer na początku ?
np gdy oglądam TVN7 wyświetla mi 0007 czy nie mogloby być tak że wyświetla 7 ? moim zdaniem lepiej dla użytkownika było by gdyby licznik wyświetlał numer kanału bez tych zer np kanal 37 to mi wyświetla 0037 gdyby wyświetlał liczbę 37 jak to było np w tunerach polsatowskich ,to było by łatwiejsze rozpoznanie kanału przez użytkownika ,tuner mniej prądu by pobierał w stanie pracy, ekonomiczniejsze i bardziej oszczędne by to było ze względu na zużycie wyświetlacza, no i by tak po oczach nie waliło... :roll:
Jeśli niektórzy użytkownicy o ile to możliwe przy takiej zmianie chcieli by pozostać przy starej wersji z zerami to moim zdaniem super by było jakby była jakaś tabelka z podziałem wyświetlania numerów kanału na takie które są czterocyfrowe i na takie które do danego kanału wyświetla numer bez "0" na początku, to taka moja mała sugestia ;-)

Druga sprawa to teletekst , tuner się czasem zacina przy telegazecie , "laguje" co jest troszke denerwujące podczas codziennego "surfowania" po telegazecie. :cry:

Trzecia sprawa to EPG , dlaczego jak wchodze w EPG to czasem wyświetla mi maksymalną ilość wyświetlanych nazw programów do liczby 2? Wchodze w EPG i widze dwa programy na przód, a gdyby człowiek chciałby podejrzeć co jest po tych programach to już nie bardzo i trzeba przechodzić na telegazete która się zacina i laguje tuner.
Dodam że jak się pojawi na EPG cokolwiek to już jest cud bo najczęściej wyświetla napis "Brak EPG." :cry:

Czy dało by radę poprawić nieco soft aby tunerek stał się bardziej przyjaznym dla użytkownika? ;-)
Pewnie suszę Państwu głowę takimi moimi wywodami , ale gdyby dało radę to troszke udoskonalić byłbym zobowiązany :-D

Pozdrawiam morf. 8-)
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez Jurek » 2010-01-13, 16:51

Co do zmian na wyświetlaczu, niestety niemożliwe do przeprowadzenia.
EPG - zobacz proszę, czy nie masz w Preferencjach Użytkownika, Język EPG na ON (włączony). Jeśli tak jest przestaw to na OFF (wyłączony). To jest opcja dla południowych sąsiadów, ale dla nas powoduje zakłócenia w wyświetlaniu EPG.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez Morfeusz » 2010-01-13, 21:23

Szkoda że z wyświetlaczem nie da rady, ale no trudno ;-)
Z EPG zrobiłem tak jak napisałeś Jurku czyli w preferencjach "język EPG" jest teraz na OFF ,zrobiłem reset tunera ale nadal jest to samo, pokazuje tylko dwa programy na kanale na przód , za to jak dzisiaj środa to epg na czwartek i na przyszłe dni też nie pokazuje tylko pisze "Brak EPG".
Co z telegazetą ? dało by rade poprawić żeby szybciej śmigała? :-)
Dzięki za odpowiedź , pozdrawiam morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez bogdan1948 » 2010-01-14, 12:01

Ja tez dolacze sie do tego postu Po prostu telegazeta jest fatalna tak powoli chodzi ze to denerwuje,mozna by z tym cos zrobic jesli oczywiscie sie da.
bogdan1948
 
Posty: 25
Dołączenie: 2008-04-19, 19:11

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez Morfeusz » 2010-01-16, 22:29

Co z tym EPG i telegazetą? będą wkońcu jakieś poprawki? z całym szacunkiem ale nie po to wydałem cztery stówy żeby tak podstawowe rzeczy odpowiednio nie spełniały swej funkcji.
Aha jeszcze jedno tak na marginesie, dało by rade jakoś przestawić żeby te logo powitalne przy włączaniu dekodera szybciej znikało ?
Od momentu wciśnięcia na pilocie przycisku power do pojawienia się kanału naliczyłem 15 sekund! To wg mnie troche bardzo za długo...
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez Jurek » 2010-01-19, 09:47

Telegazeta - nie sądzę, to jest kwestia wersji, a o ile dobrze pamiętam, jakiś rok temu została w Xpeed zmieniona na nowszą. Innej nie dostalem nigdy.
EPG - zrobię testy i odpowiem na forum, ale nie wcześniej, niż pod koniec tygodnia.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI 870 - Kilka pytań odnośnie softu

Postprzez berecik » 2010-02-05, 19:26

Coś cisza z tymi testami :(
berecik
 
Posty: 10
Dołączenie: 2008-04-02, 18:09


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości