GI 870 - problem z nagrywaniem dźwięku

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

GI 870 - problem z nagrywaniem dźwięku

Postprzez Morfeusz » 2010-01-09, 02:05

Witam serdecznie , ten akurat problem z moim goldenem skłonił mnie do załozenia konta, a więc witam :-)
Zauważyłem że podczas nagrywania na kasete wideo poprzez magnetowid mogę zmniejszać albo zwiększać głos kanału co jest mi wybitnie nie na ręke gdyż poziom dźwięku zapisuje się na kasecie, a więc jeżeli chce coś nagrać z maksymalnym natężeniem dźwięku to niestety musze ustawiać Volume na 100% głośności, podczas przyciszania zmniejsza się poziom głośności i magnetowid je nagrywa :-(
Miałem poprzez pewien czas echostara polsatowskiego ,to był chyba echostar 717 i właśnie ten dekoder radził sobie dobrze , czyli miał dwa wyjścia : jedno na TV drugie na VCR , przy zmianie głośności z pilota ocziwiście zapisywała się belka informacyjna na ekranie ale dźwięk pozostawał taki sam podczas zapisu na kasete.
Pisze wibitnie nie na ręke gdyż mam telewizor mono ,zestaw creative 2+1 (2satelity + subwoofer) troszke dłubie z lutownicą a więc przerobiłem odpowiednio telewizor ,ale nie o nim mowa :mrgreen:
Jeśli chce oglądać coś w stereo to podłączam głośniki pod wyjście audio dekodera czyli L i R (biały i czerwony czincz) przy czym mogę regulować dźwięk bez wstawania do głośników, dodam że głośniki są do komputera i mają niestety pilot na kablu co bardziej mi pasuje z używania pilota od dekodera.
Dotychczas aby coś nagrywać z dekodera musiałem przepinać głośniki do wyjscia telewizora (wyjscie z tyłu na czinch poprowadzone z płyty głównej TV, a więc dźwięk lecący do głośnika w TV leci do czinczy które lecą na wejście do zestawu creative'a, więc da rade regulować za pomocą pilota od TV ale niestety w mono gdyż TV jest mono :cry: ), ustawiać dekoder na poziom głośności 100% i nagrywać.
Czy dałoby radę jakoś poprawić tą hmm wadę? Czy dało by się zrobić tak żeby wyjście dekodera na magnetowid poprzez wyjście VCR podczas regulacji dźwięku był taki sam i nie zmieniał się jak to ma miejsce w dekoderze polsatowskim? Oczywiście mam namyśli żeby tylko wyjscie EURO (VCR) miało wartość dźwięku stałą a wyjście na TV lub wyjscie czincz pisane wcześniej przeze mnie pod które mam podpięty zestaw pozostało jak jest tzn można było zmieniać głośność z dekodera?
Mam na myśli poprawienia softa czy coś :-?
Dziękuję bardzo za przeczytanie mojej historii ;-) , pozdrawiam Morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: GI 870 - problem z nagrywaniem dźwięku

Postprzez Jurek » 2010-01-09, 19:36

Pomysł jest niezły, ale niestety niewykonalny, problem w połączeniach płyty. Trzeba by ja przerobić tak, aby na pin-y 1,3 VCR scart puścić fonię bezpośrednio przed przedwzmacniaczem. Niestety nie mam tak szczegółowego schematu, żeby w tej kwestii pomóc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI 870 - problem z nagrywaniem dźwięku

Postprzez Morfeusz » 2010-01-09, 22:36

Jurek napisał(a):Pomysł jest niezły, ale niestety niewykonalny, problem w połączeniach płyty. Trzeba by ja przerobić tak, aby na pin-y 1,3 VCR scart puścić fonię bezpośrednio przed przedwzmacniaczem. Niestety nie mam tak szczegółowego schematu, żeby w tej kwestii pomóc.

Czyli po skończeniu gwarancji na niego muszę jednak puścić kabelki z przedwzmacniacza do tych pinów :-(
Dzięki Jurku za odpowiedź , mam prośbę gdybyś miał schemat do tego tunerka czy mógł byś umieścić tutaj na forum?
Byłbym wdzięczny , dzięki i pozdrawiam morf.
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: GI 870 - problem z nagrywaniem dźwięku

Postprzez Jurek » 2010-01-11, 15:50

Niestety schematu nie mam
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości