Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Postprzez skeeba » 2010-01-01, 21:03

Mam problem z GI-870 który nie przełącza konwertera na pasmo górne polaryzacja V. Tylko ta kombinacja nie działa. Mam podwójny konwerter i drugi tuner polsatowskiego samsunga który nie ma z tym problemu (sprawdzane na każdym wyjściu konwertera). Zmierzyłem napięcie wychodzące na konwerter i w tym przypadku jest 14V, (samsung ma 13V). Wniosek jest taki że konwerter jest sprawny a wina leży po stronie tunera GI-870. Teraz pytanie czy mogę wykonać jakoś regulację tego napięcia czy muszę oddać tuner do naprawy gwarancyjnej.
skeeba
 
Posty: 9
Dołączenie: 2009-07-19, 20:51

Re: Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Postprzez Jurek » 2010-01-03, 10:21

Problem nie jest w polaryzacji. 13-14V to polaryzacja V, nawet jeśli nie ma przełączenia na wyższe zasilanie, polaryzacja V ma chodzić.
Moim zdaniem nie wrzuca Ci górnego pasma (do tego jest potrzebny sygnał 22KHz) dla zasilania polaryzacji V. Piszesz , że zamieniałeś wejścia, ale spróbuj podłączyc 870 pod kabel na którym chodzi CP. Kabel potrafi tak zniekształcić 22KHz (to jest przebieg prostokątny), że konwerter nie rozpoznaje tego jako sygnał do przełączenia.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Postprzez skeeba » 2010-01-03, 13:04

Próbowałem na kablu na którym działa CP, próbowałem też u sąsiada który ma CP na konwerterze single i też nie działa. Działają wszystkie inne kombinacje pasma i polaryzacji tylko nie pasmo H plus pol V. :-(

Ale spróbuje jeszcze powymieniać końcówki albo cały kabel.
skeeba
 
Posty: 9
Dołączenie: 2009-07-19, 20:51

Re: Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Postprzez skeeba » 2010-01-30, 19:26

Sprawdziłem tuner na wszystkie sposoby, podłaczyłem pod kabel na którym mam CP i też nie chodzi, poszedłem do sąsiada który ma CP i mój tuner też nie chodzi na tym paśmie, nie mam (między innymi) AXN i Discovery. Sprawdziłem kabel i wymieniłem złącza na kompresyjne i nic. Gdzie mogę wysłać sprzęt do naprawy ? Kupiony był w DMtrade w maju 2009.

P.S. Jedyny sposób żeby włączyć discovery albo AXN to muszę włączyć na Discovery Travel (pasmo górne polaryzacja H) i bezpośrednio przełączyć na AXN lub Discovery
skeeba
 
Posty: 9
Dołączenie: 2009-07-19, 20:51

Re: Problem z GI-870, brak pasma górnego pol V

Postprzez eltar2 » 2010-02-06, 20:38

Witam skeeba
Ja miałem podobną sytuacje z konwerterem monoblokiem.Próbowałem różnych kombinacji i nic nie pomagało,aż wreszcie przywróciłem tuner do ustawień fabrycznych i odnowa włączyłem wyszukiwanie programów najpierw na HotBirdzie a następnie na Astrze i wszystko zaczeło działać jak nałeży.Jak by nic nie pomogło to spróbuj odwrotnej kolejności satelit.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
eltar2
 
Posty: 1
Dołączenie: 2008-08-08, 10:47


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości