Resety tunera

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Re: Resety tunera

Postprzez zibi-s » 2009-12-21, 13:47

Wczoraj w nocy (temp. tez poniżej ok 15stopni) też występowały sporadyczne resety na różnych kanałach tunera GI S-780. Dokonałem podłączenia bezposredniego drugim kablem, ale na inne wyjście niż poprzednio konwertera GI Quuad, z pominięciem sumatora oraz innych urządzeń i też wystapił reset.
Mój obecny wniosek jest taki (powołujac sie na opinie min. p. Jurka) że tylko ten dekoder GI S-870 posiada inny próg zadziałania zabezpieczenia przeciwzwarciowego na skutek np. zawilgocenia konwertera , skoro inne tunery GI i Philips C+ nie maja takiego problemu.
Nie udało mi sie sprawdzic tego na konwwerterze Inverto Twin, bo nie miałem co oglądac przez dłuższy czas z z Astry.
Jak będę miał nowe spostrzeżenia to niezwłocznie o nich poinformuje.
Czas wyjaśni sytuację, ale jak poradzić sobie z tym problemem bo zima sie dopiero zaczyna, Pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Resety tunera

Postprzez bogas82 » 2010-03-27, 16:58

Kilka miesięcy było spokój, ale dzisiaj znowu pojawiły się resety. Jeżeli do jutra ustąpią to jakoś wytrzymam, ale trochę zaczyna mnie to irytować. Tym razem występują na TVP2 co ok. 10min. Dziwne, bo przecież mrozu nie ma a deszcz też nie padał (tylko pokropiło parę minut). Najbardziej mnie interesuje czemu za każdym razem występuje to na innym kanale, za pierwszym razem TVP1 potem Canal+ a teraz TVP2? I dlaczego resety występują co określony czas np 10min? Jest to ktoś w stanie wyjaśnić?
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: Resety tunera

Postprzez Jurek » 2010-03-29, 07:52

Są 2 mozliwości - jak napisałeś zawilgocenie układu konwerter-kabel, druga to soft, na niektórych "alternatywach" takie zjawiska wystepowały, właśnie losowo i na różnych kanałach (związane to było chyba z treścią sygnału). Stawiam na 2 przypadek, więc zobacz co masz w odbiorniku i pamiętaj, że niektóre softy nie pochodzace od nas pozostawiają pozostałości w pamięci (nawet po zmianie). W takim przypadku pozostaje czyszczenie flash`a w programatorze a to dosyc skomplikowane i kosztuje niemało.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Resety tunera

Postprzez bogas82 » 2010-03-29, 09:34

Może faktycznie być coś z tym softem, jest dość stary (bo tylko ten ma funkcję HS), ale nie jest to żadna alternatywa tylko oficjalna wersja w Waszej strony WWW. Z drugiej strony dziwne bo tuner zamawiałem bezpośrednio od GI Polska przez stronę internetową, więc spodziewałem się, że będzie miał soft w porządku.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: Resety tunera

Postprzez zibi-s » 2010-03-29, 11:02

Ten soft oryginalny z HS-em z 28-01-2008r jest jednym, z lepszych ja na nim ma dwa Xpeedy. U mnie sporadyczne resety miałem w okresie zimowym (opisane powyzej), obecnie nie wystepuja wogóle. Wracajac do tego softu to jest w nim jeden mały problem z przechodzeniem uprawnień na czytniku kart, zarówno Cyfry+ jak i TnK. Rozwiązałem to w ten sposób że karty TnK chodzą w modułach Conax i tu uprawnienia przechodzą bezproblemowo, a karty multiroomu C+ raz w miesiacu wkładam do oryginalnego tunera od operatora C+ na ok. 5-15 min.
Dodam tylko ze jeżeli nie potrzebujesz tego rozbudowanego softu to wgraj przez USB najnowszy soft do Xpeedów z 19-02-2009r (masz go na tej stronie do pobrania pod zakładka Download),i tu zarówno uprawnienia TnK raz C+ przechodzą i są widoczne - może nawet ustąpia restarty tunera. Powodzenia !
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Resety tunera

Postprzez bogas82 » 2010-03-30, 16:01

Ja również mam na tym sofcie dwa w/w modele. Teraz tylko jeden dzień był spokój i dzisiaj znów resety tym razem na TVP1. Sprawdziłem też drugi tuner i również się resetował. To chyba mało prawdopodobne żeby w obu tunerach pochodzących z różnych źródeł był felerny soft (ten drugi zakupiony w Hollexie). Muszę się przyjrzeć mojemu konwerterowi quad czy kable się czasem nie poluzowały bo nie uśmiecha mi się kupować w ciemno nowy konwerter.

Edit:
Dodam, że trzeci tuner innego producenta podpięty do tego konwertera chodzi bez problemów.
Ostatnio edytowany przez bogas82, 2010-03-30, 16:56, edytowano w sumie 1 raz
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Re: Resety tunera

Postprzez zibi-s » 2010-03-30, 16:38

Na 2 tunerch to byłby wyjatkowy pech !. Ja na zewnatrz przy konwerterach i w miejcach gdzie kabel jest ułożony na stałe bez mozliwosci ruchu, oraz nie mam w planach częstego przełaczania kabli np. sumatory czy DiSEqC - pozamieniałem wszystkie złaczki skręcane ręcznie na złaczki CaP (dostepne w róznych kolorach w Hollexe).
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Resety tunera

Postprzez bogas82 » 2010-03-30, 18:05

Posprawdzam te kable w wolnej chwili dla świętego spokoju, ale raczej wątpię aby luźne kable powodowały resety. Jak już to miałbym braki sygnału. Poza tym w takim wypadku problemy powinny występować na większości kanałów a nie na pojedynczych "rodzynkach". Więc chyba jednak mam pecha co do obu tunerów.
bogas82
 
Posty: 46
Dołączenie: 2008-08-26, 13:11

Poprzednia

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości