MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-11-13, 11:57

Czy karty modułów C+ multiromu będą prawidłowo działac na tunerach GI Xpeed? .
Pytam z powodu wprowadzenia usługi podziału karty Multiroom przez Cyfre+ i w obecnej promocji jest darmowa przez 2 lata . Problem oczywiście będzie z klapką, która musi być otwart bo te karty multiroomu są troche dłuższe.
W niektórych punkach C+ informowali że multiroom działa tylko na tunerach Cyfry.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2009-11-13, 12:52

Nie sprawdzałem tego w działaniu, ale na zdrowy rozum powinno działać. Jak tylko bedę miał aktywne multiroomy natychmiast to sprawdzę. Teoria że działać to będzie tylko na tunerach Cyfry nie jest prawdziwa.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-11-14, 13:11

GI S-780 Xpeed działa bezproblemowo na obu kartach-modułach Multiromu C+ ( osobiście sprawdzone )
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-11-25, 09:28

Do p. Jurka . Korzystam juz z multiroomu ponad tydzień i mam podstawowe spostrzeżenie nieprawidłowego działania jednej funkcji Xpeed`ów :
W trybie "Stand by " tunery Xpeed naliczają czas pracy modułu dodatkowego.
Prowadzi to do konieczności co 6 godziń aktywacji modułu dodatkowego multiroomu bez oglądania tV.
Problemu tego nie maja tunery HD C+ i stary poczciwy Pioneer 1330, w nich moduł w czasie wyłączonym dekodera "Stand by" nie jest uruchomiony - nie swieci sie żółta lampka kontrolna modułu.
Moduł karty głównej tez jest w stanie tunera Stan by ciągle uruchomiony i miga czerwona lamka - ale to nie ma znaczenia bo moduł głowny multiroomu ma niegraniczony czas pracy.
Dobrze by było zrobic poprawke SOFTU pod tym kierunkiem w mozliwie krótkim czasie.
A teraz inne pozytymne opinie w tej sprawie by bardzo nie stresowac p.Jurka z rana :
Przez ten okres prawie 2 tygodni Xpeed`y nie miały ani jednego zacięcia na kartach multiroomu na sofcie z 28-01-2008r.
Dodatkowo pozwoliłem sobie przetestowac jeszcze funkcje HS Xpeed`ów, które prawidłowo i bezbłędnie działaja z obu kart multiroomu przy podłączenieu tunerów przez RS 232.
Czekam na jakies rozwiazania ze straony GI w przedstawionej sprawie bo nie usmiecha mi się odbierac TV-SAT C+ na zabytkowym dekoderze Pioneer z karty dodatkowej multiroomu i co wtedy z odbiorem TnK z modułu ???
Pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2009-11-25, 09:33

To jest kwestia podawania zasilania na czytnik i nic w tej sprawie nie jesteśmy w stanie zrobić. Ten sam problem mają np. oryginalne Strongi Cyfry. Taka jest konstrukcja sprzetu, przykro mi.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-12-02, 14:55

Wracając jeszcze do tych multiroomów których po ostatniej promocji C+ jest juz w uzytkowaniu bardzo duzo, to chciałbym zasugerować aby przekazac konstruktorom firmy Golden Interstar sugestie w związku z nieprawidłowym działaniu czytnika kart ( zaliczaniu czasu pracy podczas funkcji stand By ) przy współpracy z kartami i aby w nowych odbiornikach karta multiroomu nie dostawała napięcia z czytnika.
Uzasadniając moją prosbe podam prosty przykład: nowoczesnego jednorocznego odbiornika GI- Xpeed musiałem zamienic na stary kilkuletni odbiornik C+ Pioneer 1330 z powodu uciązliwosci doładowywania karty dodatkowej co 6 godzin, bez wzgledu na ilość ogladanego programu. W odbiorniku C+ robione doładowywanie karty dodatkowej nastepuje po faktycznym sześcio-godzinnym czasie oglądania - nieraz wystarczy raz na 3 dni.
W przyszłosci będę zainteresowany odbiornikiem combo HD firmy GI, a jeżeli nie będę zmuszony, to nie jestem zwolennikiem zmiany marki sprzętu.
Pozdrowiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2009-12-02, 16:29

Zgadzam się z sugestią, ale jest to kwestia sprzętowa, nie programowa i nie da się usunąć. Chyba , że Cyfra wymysli inne zabezpieczenie "antysąsiedzkie" ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-12-02, 17:52

Na cyfe nie ma co liczyc o zmianie multiromu poniewaz jej dekodery praktycznie większość, ( Philips HD, Pioneer i Pace ) prawidłowo działaja z multiroomem.
Ja mam na mysli nowe modele (dopiero projektowane) GI .
Jeszcze pytanie, jak zachowuja sie z multiroomem tunery: GI-S 980 2CR 2CI HD PVR i GoSat GS-8010 CRCI HD combo ?
Dziekuje i pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2009-12-03, 09:38

Philips HD PVR i Strong od Cyfry zliczają czas w czuwaniu, w odniesieniu do tego pierwszego w czasie aktualizacji VOD na dysku itd.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-12-12, 19:21

Czy moduł CAM HD C+ zamontowany w gniezdzie CI tunera GI Xpeed z włożoną do niego karta dodatkowa multiroomu będzie zaliczłał czas pracy ( chodzi o te 6 godzin ) w stanie Stand By odbiornika .
Po rozwiazaniu tego problemu bedziemy juz chyba wszystko wiedziec o wspólpracy tych tunerów z multiroomami C+
Dziekuje i pozdrawiam.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2009-12-13, 16:42

Nie sprawdzałem tego z multiroomem, ale np. moduł Astona ma kontrolkę zasilania. Gaśnie ona w momencie wyłączenia tunera w Stand By. Więc wnioskuję, że zasilanie na CAM jest odcinane, a więc czas pracy multiroom`a nie powinien być zliczany.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2009-12-14, 21:17

Zrobiłem test z posiadanymi CAM Polsatu i TechniSata Conaxa i obie karty włozyłem do Xpeeda GI-S780 pozostawionego na kilka godzin w stanie StandBy, po wyjeciu były dość znacznie ciepłe - świadczy to o tym że dostawały stale zasilanie.
Nie wiem jak z kartą czy dostaje zasilanie bo nie maja kontrolki te moduły.
Sprawa nie jest pilna bo dokupic oryginalny moduł CAM Cyfry+ mogę do 3 m-cy po podpisniu umowy tj, do końca stycznia mam czas by nie stracic dogodnej ceny .
Moge poczekac, może ktos wybróbuje w praktyce kartę multiromu w GI na module cyfry i bedzie uprzejmy poinformowąć.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Morfeusz » 2010-02-07, 04:24

zibi-s napisał(a):
W trybie "Stand by " tunery Xpeed naliczają czas pracy modułu dodatkowego.
Prowadzi to do konieczności co 6 godziń aktywacji modułu dodatkowego multiroomu bez oglądania tV.


Zauważyłem że na GI 870 podczas trybu stand by świeci się dioda w tym gniazdku od wyjścia cyfrowego na kino domowe (optcal się chyba nazywa) o czym może świadczyć że jest podawane również zasilanie na to wyjście cyfrowe. :roll:
Morfeusz
 
Posty: 28
Dołączenie: 2010-01-09, 01:44

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez Jurek » 2010-02-08, 10:31

Wyjście optyczne jest cały czas aktywne.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: MULTIROOM Cyfry+ na Xpeed`ach

Postprzez zibi-s » 2010-02-08, 13:35

Z tego wynika że w Xpeedach większośc urządzeń jest zasilana w czasie Stand By odbiornika. Nasuwa sie pytanie ile on pobiera wtedy prądu, czy opłaci sie wogóle wyłączać odbionik pilotem. Najlepiej zamontować dodatkowy wyłącznik, taki na pilota (obecnie masowo dostepne na rynku) przy zasilaniu na listwie 230V, a wtedy oszczędności w skali m-ca, czy roku będą znaczne, w czasach tak drogiego prądu i ekologi.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Następna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości