Problem z GI-TS870 Xpeed

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez gi870 » 2009-11-10, 01:23

Witam!
Od kilku dni używam GI TS 870, zdążyłem wykasować kilkadziesiąt niepotrzebnych satelitów (z problemami, ponieważ tuner się wiesza jeśli do satelity jest przyporządkowanych więcej niż trzy transpordery, tak że najpierw trzeba usunąć transpordery a dopiero póżniej satelite).
Ale co pewien czas niektóre przyciski pilota przestają działać na tuner ( Power, CH+,CH-, VOL+,VOL-), dzieje się to w trybie edycyjnym (wystarczy kilkanaście minut zabawy z listą kanałów - kasowanie, przestawianie kolejności). I wtedy można tuner wyłączyć tylko przyciskiem na przednim panelu. Wyłączenie z sieci i ponowne włączenie nie przynosi efektu, żeby można było włączyć tuner z pilota.
Początkowo myślałem że jest to uszkodzenie pilota, ale pilot jest całkowicie sprawny, wszystkie przyciski działąją (spawdzone na sterowaniu oświetleniem). Okazuje się, że jeśli po takim zawieszeniu wyłączy się tuner przyciskiem na przednim panelu i poczeka kilkadziesiąt minut (20-30minut), to tuner ponownie można włączyć z pilota i znowu reaguje na wszystkie przyciski, do następnego razu. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje.
pozdrawiam
gi870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-11-08, 11:31

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez Jurek » 2009-11-11, 20:42

Jakiej wersji softu używasz? Chociaż z tego typu problemami w 870 Xpeed raczej się nie spotkałem. Wygląda, że w pamięci flash są jakieś pozostałości (błędy) po poprzedniej wersji softu, wgranej do tego odbiornika. Spróbuj zrobić aktualizację softu przez RS 232 i potestuj.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez gi870 » 2009-11-12, 09:50

Tuner ma soft z 28/01/2008 z blind skanem, poprzedni właściciel twierdzi, że nic do tunera nie wgrywał, kupił i jedynie raz włączył do sieci na kilka minut żeby sprawdzić, że tuner się załącza. Zmienił plany, wziął N, a tuner zdecydował się sprzedać.
Do tunera wgrałem soft przez USB z 19/02/2009, wgrał się bez problemu, wcześniej zgrałem swoją listę układaną na raty ze względu na blokowanie się przycisków.
Tuner jak się blokował tak dalej się blokuje. Zauważyłem, ze wystarczy tylko przełączać kanały na liście, aby po kilkunastu minutach przestawały działać przyciski, do zauważonych poprzednio dochodzą jeszcze z numerycznych "8" i "9", tak że nie ma to nic wspólnego z funkcjami edycyjnymi jak poprzednio przypuszczałem.
Można wyłączyć tylko z panelu przedniego i poczekć ok.30 minut i znowu przez kilkanaście minut jest OK, jeśli się nie używa pilota to można wtedy tuner wyłączyć nawet po godzinie z pilota do czuwania.
gi870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-11-08, 11:31

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez Jurek » 2009-11-12, 11:26

Proszę na adres serwis@golden-interstar.pl wysłac nr fabryczny tunera i załączyc link z tej dyskusji, poinformujemy o procedurze załatwienia reklamacji
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez gi870 » 2009-11-12, 11:53

Od dwóch godzin tuner już się nie włącza z pilota, można go włączyć i wyłączyć tylko z panelu tunera.
Przywróciłem jeszcze raz ustawienia fabryczne, wgrałem z USB swoją listę, którą zgrałem przed załadowaniem nowego softu.
Tuner ją przyjął. Teraz wystarczy kilka razy poprzyciskać różne przyciski na pilocie i już praktycznie na wszystkie przyciski po kilku minutach tuner nie reaguje. Jest możliwe wyłączenie i włączenie tunera tylko przyciskiem na tunerze.
p.s. - na podany adres wysłałem nr fabryczny tunera i załączyłem link.
gi870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-11-08, 11:31

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez gi870 » 2009-11-12, 22:18

Jurek napisał(a):Proszę na adres serwis@golden-interstar.pl wysłac nr fabryczny tunera i załączyc link z tej dyskusji, poinformujemy o procedurze załatwienia reklamacji


Mailowo rozmawiałem z servisem, otrzymałem takiego maila:
"Pan wysyła na swój koszt a my odsyłamy Panu na nasz.
Tuner jest na gwarancji. Jeśli uszkodzenie nie powastało w skutek
niewłaściwego uzytkowania sprzętu (zalanie wodą, nieautoryzowane
oprogramowanie) to koszty naprawy ponosimy my."

Tuner po zakupie miał tak:

Informacje o systemie
=============================================
Wersja podstawowa ........ 1.78 G12C6M18S3[R6454]
Wersja pliku boot ....................1.44
Wersja danych .........................26
Ostatnie uaktualnienie .....28/01/2008.....21:43:32
=============================================

Po wgraniu przeze mnie ostatniej wersji softu ze stony GI ma:
=============================================
Wersja podstawowa ........ 1.78 G12C6M18S3[R6797]
Wersja pliku boot ....................1.44
Wersja danych .........................26
Ostatnie uaktualnienie .....19/02/2009.....20:28:48
=============================================

Sprzedający zapewniał, że do tunera nic nie wgrywał (ani listy ani softu).
W związku z opisanym problemem i powyższymi informacjami, jest możliwe stwierdzenie czy sprzedający mówi prawdę, że do tunera nie wgrywał nieautoryzowane oprogramowanie ?
NIe chciałbym ponosić dodatkowych kosztów naprawy z tego tytułu.

p.s. - W tunerze cyfrowa głowica naziemna w zakresie UHF kończy się na kanale 49, brak wstępnego zaprogramowania kanałów od 50 do 69, chcąc odbierać kanał 54, zmieniłem manualnie częstotliwość kanału 49 na 738.00 MHz (k.54).
Czy to w tym tunerze jest naturalne, że kanały o częstotliwości powyżej 49 kanału, trzeba edytować ?
gi870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-11-08, 11:31

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez Jurek » 2009-11-13, 09:48

Wersje softu wyglądają ok, co było wgrywane wcześniej - nie do stwierdzenia przed odczytaniem pamięci. Wysyłaj do nas i wszystko będzie grało.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z GI-TS870 Xpeed

Postprzez gi870 » 2009-11-17, 12:23

Tuner odłączony od prądu od piątku wieczór do poniedziałku wieczór.Podłączyłem wczoraj wieczorem i przed wysyłką do servisu postanowiłem jeszcze wgrać po kolei kilka softów ze strony (http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=255) od najmniejszej do największej wielkości, największa wielkość z 28.01.2008 ( 1 415 616 B, nawiasem mówiąc opcja blind scan działa fatalnie) i kilka różnych list (wszystkie wgrywania przez USB).
Jak na razie przypadłość ustąpiła, ciekawe na jak długo.Jest to w tej chwili najdłuższy okres, że tuner mogę użytkować bez problemów i w końcu mogłem skończyć edycję swojej listy.
Wydaje mi się że problem powstał:
" ... zdążyłem wykasować kilkadziesiąt niepotrzebnych satelitów (z problemami, ponieważ tuner się wiesza jeśli do satelity jest przyporządkowanych więcej niż trzy transpordery, tak że najpierw trzeba usunąć transpordery a dopiero póżniej satelite) ..."
Ponieważ tuner się wieszał i brak było jakiejkolwiek reakcji poza napisem kasowania satelity (mimo oczekiwania kilkanaście lub kikadziesięciu minut) musiałem kilkakrotnie tuner wyłączać z sieci, zanim się zorientowałem, że można kasować satelity jeśli nie ma przyporządkowanych do nich transporderów albo jest ich najwyżej kilka.
Nie wiem jak ta opcja kasowania działa na innym tunerze, u mnie działa niepoprawnie.
p.s.- Tą drogą chcę podziękować za zainteresowanie moim problem.
Na razie wstrzymam się z wysyłką do servisu, chcę zobaczyć co się będzie działo dalej .
Pozdrawiam
gi870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-11-08, 11:31


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości