GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez musiolek » 2009-09-10, 00:59

Witam. Kupiłem polecany w wielu miejscach moduł Matrix Reborn CAM i od razu zaczęły się kłopoty. Moduł źle mi współpracuje z moją kartą Cyfry+. Kartę przełożyłem na próbę z czytnika do modułu (czytnik pozostawiłem pusty). Do końca tygodnia planuję kupić kartę TnK i wtedy odpalę równocześnie. Ale przechodzę do sedna problemu, a więc:
Moduł po umieszczeniu w tunerze GoldenInterstar GI-S780 CRCI Xpeed (z najnowszym softem ze strony GI) i umieszczeniu w nim karty C+ zgłasza sie jako Neo 4.03. Problem jest taki, że po uruchomieniu niby wszystko działa dobrze, ale po kilku minutach zawiesza mi się obraz i dźwięk na kilkanaście sekund po czym znowu działa poprawnie. Najgorsze jest to, że to zawieszanie występuje cyklicznie, tzn. co kilka minut (np. raz po dwóch minutach, a raz po 10 minutach) na kilkanaście sekund i tak w kółko. Zauważyłem, że zawieszanie się sprzętu prawdopodobnie spowodowane jest tym że tuner tak jakby "wywala" moduł, tzn. moduł znika z menu modułów (niedostępny) i z paska informacyjnego po czym tuner znowu go zaczyna wykrywać (detect), potem znów jest dostępny i zawiecha znika (do następnego razu). Gdy moduł pracuje bez karty (jest włożony w slot CI, ale jest bez karty) bo karta jest w czytniku tunera problem jego znikania z menu modułów i ponownego wykrywania oraz zacięć obrazu i dźwięku nie występuje. Przynajmniej nic takiego nie zauważyłem. W angielskojęzycznym menu modułu dostępnym w tunerze są opcje (1.Card Information, 2.Setup, 3.Information), ale nie wiem czy mam tam coś grzebać więc nic nie przestawiałem.
Jeśli ktoś mi potrafi pomóc będę bardzo wdzięczny. Może mam coś poprzestawiać w ustawieniach modułu? Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez Jurek » 2009-09-10, 08:06

W skrócie - moduł może miec wsad z "alternatywnymi" opcjami, wsadzając do niego karte C+ zapętlasz źródło kluczy z karty/modułu. W Menu Modułu (chyba Setup) wyłącz obsługę dodatków i zostaw wyłącznie obsługe systemu Mediaguard (Cyfra+). Z uwagami Chivaya zgadzam się w zupełności, zmiana softu pewnie pomoże, ale opisaną operację i tak powinieneś wykonać.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez musiolek » 2009-09-10, 09:33

W takim razie pozostaje mi chyba tylko zmiana softu lub wymiana modułu. A czy nie wiecie gdzie, jak i za jaką cenę mogę zmienić soft do tego modułu lub ewentualnie na jaki moduł go wymienić?

EDYTOWANO:

Pod SETUP mam następnie do wyboru: 1.Edit CAS key, 2.Nagra2 Boxkey and Key0D, 3.Blocker.
Wchodząc w opcję 1. następnie mam do wyboru: 1.Viaccess 1, 2.Viaccess 2, 3. Viaccess 3, 4.Seca 1, 5.Irdeto, 6.Nagravision, 7.Conax. Nie ma systemu Mediaguard. Pod każdym z widniejących systemów powpisywane mam różne wielkości, które mogę modyfilować (chyba), np. pod 4. Seca 1 widnieje: 1.00002a:Mediatech, 2.000030:Rai, 3.000000:empty, 4.000000:empty.
Wchodząc w SETUP w opcję nr 2 wyskakuje mi jakieś puste okno do wpisania klucza (chyba) nad którym jest dużo zer, ale rozumiem, że nie chodzi tu o mój system kodowania.
Natomiast pod opcją nr 3 w menu SETUP jest takie coś: 1.Nagravision EMU and card auto ON, 2.Irdeto EMU autoupdate ON. Obie opcję mogę zmienić na OFF, ale tutaj również chyba nie chodzi o mój system kodowania.

ps. Moduł kupiłem jako nowy, z oryginalnym oprogramowaniem...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez Jurek » 2009-09-10, 10:44

Soft jest z pełna obsługą "lewizny", raczej mało oryginalny ;-) i z niego wynikają problemy.Seca to właśnie Mediaguard (inna nazwa). A poważnie - z wielosystemowych godny polecenia jest Power CAM.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez musiolek » 2009-09-10, 11:46

Moduł może być wielosystemowy, ale może też obsługiwać tylko sam system Conax. Szczególnie po tych problemach z Matrixem odechciało mi się modułów wielosystemowych. A nie można gdzieś zmienić oprogramowania do tego nieszczęsnego Reborna?

Edytowano:

ps. Podczas współpracy z kartą TnK dzieje się zupełnie to samo. Moduł pracuje poprawnie dopóki nie umieścimy w nim karty. Wtedy znika z menu tunera i wszystko jest zakodowane...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez musiolek » 2009-09-14, 13:04

Sprzedawca uznał moją reklamację. Moduł już odesłałem. Teraz zastanawiam się nad zakupem modułu Conax TechniCrypt CX CAM. Czy może ktoś napisać jak ten moduł współpracuje z tunerem GI-S780 CRCI Xpeed? Chodzi mi przede wszystkim o to czy moduł nie przycina obrazu i dźwięku oraz o to jak szybki jest ten moduł, tzn. ile sekund potrzebuje na zmianę kanału i czy ogólnie występują jakieś problemy w użytkowaniu tego sprzętu...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: GI-S780 CRCI Xpeed + MATRIX REBORN CAM

Postprzez musiolek » 2009-11-25, 23:44

Witam ponownie.
Moja sprawa zakończyła się wzorowo gdyż sprzedający zwrócił mi pieniążki za w/w moduł (nawet oddał mi poniesione przeze mnie koszty odesłania sprzętu). Jestem bardzo mile zaskoczony zachowaniem sprzedającego. Dosyć długo to wszystko trwało ponieważ "nasza kochana" Poczta Polska zgubiła przesyłkę i trzeba było składać reklamację...
A wracając do kupna modułu to chyba poczekam już do przyszłego miesiąca i podczas przedłużania (lub podpisywania nowej) umowy z Cyfrą wezmę od nich moduł CI za 99zł (w międzyczasie cena spadła o 80zł). Co prawda chodziło mi pierwotnie o moduł conax dla TNK (uniwersalny Matrix wiziąłem zapobiegawczo), ale w zasadzie mogę wziąć seca od Cyfry i zamienić karty w czytniku oraz w module gdyż tuner GI-S780 CRCI Xpeed posiada czytnik uniwersalny.

Tak więc kończąc temat w tym wątku serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości