kabelek do programowania

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

kabelek do programowania

Postprzez krzysztof » 2007-08-20, 10:20

Witam ,

Ma może ktoś rozpiskę kabelka do programowania tego tunera ,

czy to taki sam jak do Philipsa 3010 ? ,

i czy można załadować listę lub soft przez port USB z pamięci flash ?

dziekuję za odpowiedź
krzysztof
 
Posty: 13
Dołączenie: 2007-08-01, 11:52

Re: kabelek do programowania

Postprzez Jurek » 2007-08-20, 11:34

krzysztof napisał(a):Witam ,

Ma może ktoś rozpiskę kabelka do programowania tego tunera ,

czy to taki sam jak do Philipsa 3010 ? ,

i czy można załadować listę lub soft przez port USB z pamięci flash ?

dziekuję za odpowiedź


Można przez USB bezpośrednio z pamięci, zarówno soft, jak i listę kanałów (rozszerzenie .dat)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcines » 2007-08-20, 12:10

Jurek napisał(a):Można przez USB bezpośrednio z pamięci, zarówno soft, jak i listę kanałów (rozszerzenie .dat)

... i to jest najlepsze rozwiązanie, czego w innych tunerach konkurencji :-P nie spotkałem.
Trochę reklamy nie zaszkodzi. ;-) PRAWDA :?:
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez krzysztof » 2007-08-20, 13:04

dzięki ogromne ,

to jest super informacja.Koniec z lataniem z laptopem. No i kabelka nie muszę robić

Dziś wypróbuję nowe listy. Znalazłem tylko jedną która jest "normalnie poukładana" ,

no prawie. Bo te co miałem oryginalnie wgrane , to miały wszystko wymieszane , i co drugi kanał ,to dziewczyna z telefonem prezentująca swoje wdzięki.

pozdrawiam serdecznie.

A tak na marginesie , to już w domku skończyłem instalację zbiorczą. Na razie 5 tunerków XSPEED , multiswitch , A+HB , i oryginalna cyfra przez spliter , docelowo będzie 8 tunerów.

Śmiga wyśmienicie (odpukać). Najlepsze jest to że DISEQC jest Auto , i nie trzeba kombinować z konwerterami w multiswitchu.

Te tunerki to świetna sprawa . Robiłem już trochę instalacji SAT w domkach ,

i jak na razie to za taką cenę nic lepszego nie znalazłem. I wcale sie nie podlizuję :-) , mówie obiektywnie. Szkoda że takie tunery nie mają wejśćia z tyłu na kartę do splitera.Bo z przodu trochę to tuner oszpeca , ale to tak na marginesie.

pozdrawiam
krzysztof
 
Posty: 13
Dołączenie: 2007-08-01, 11:52

Postprzez Filip » 2007-09-06, 08:20

krzysztof napisał(a):Szkoda że takie tunery nie mają wejścia z tyłu na kartę do splitera.Bo z przodu trochę to tuner oszpeca , ale to tak na marginesie.



Istnieją splitery, które można podłączyć na sztywno do łącza RS na tylnym panelu tunera. Inna sprawa, że te małe sprytne urządzonka są nieco na granicy legalności względem umów zawieranych z C+ i innymi operatorami platform.

Pozdrawiam ;-)
Filip
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 10
Dołączenie: 2007-08-03, 09:29
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcines » 2007-09-06, 08:33

Filip napisał(a):Inna sprawa, że te małe sprytne urządzonka są nieco na granicy legalności względem umów zawieranych z C+ i innymi operatorami platform.


Pewnie że dla operatorów jest w interesie żeby podpisać jak najwięcej umów i zyskać najwięcej abonentów. Ale wydaje mi się że taki domowy podział na karty dzięki spliterom nie powinien być nielegalny. Te urządzenia mają przecież ograniczony zasięg więc wielkiej straty operator nie poniesie.
Nie sądzę żeby przeciętnego Kowalskiego było stać na opłacanie dajmy na to 3 abonamentów.

Pozdrawiam
Marcin
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2007-09-06, 08:46

Urządzenia do tzw. home sharingu (czyli w granicach domu, żadnego przesylania po IP) są w zasadzie legalne. Piszę w zasadzie, bo wg licznych kontroli, przez analogię prawo polskie umożliwia zrobienie dla Siebie tzw. kopii bezpieczeństwa z oryginalnego nośnika. Oczywiście niektórzy właściciele praw się burzą, ale jest to faktem.
Producenci spliterow do home sharingu mieli kontrole w swoich firmach i nie wykazala żadnych przestępstw. Również ze strony np. Cyfry+ istnieje "ciche" przyzwolenie na takie rzeczy. Przecież nikt o zdrowych zmyslach nie będzie płacił 3 abonamentów żeby oglądać w swoim domu programy. Zresztą niektózy operatorzy (np. Sky ) oficjalnie oferują tego typu rozwiązania (multiroom) za naprawdę niewielką opłatą.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

home sharing - protokol

Postprzez socjalista » 2007-09-06, 10:54

Jezeli juz jest mowa o home sharingu, to moze ma ktos opis "protokolu" home sharing na GI-770CR z oprogramowaniem w wersji HS. Chcialbym polaczyc ze soba tuner golden z globo. Oczywiscie ich homesharingi roznia sie protokolami ale jezeli znalazby sie jakis opis, to pokusilbym sie o zrobienie jakiegos "tlumacza" sprzetowego. Probowalem juz cos wybadac na Goldenku, ale praca jest zmudna i z jednym tunerem dosc klopotliwa (ciagle zmienianie trybu pracy z serwera na klienta i odwrotnie). W kazdym razie protokol nie wydaje sie bardzo skomplikowany jednak pewnie i w tym przypadku diabel tkwi w szczegolach.
pozdrawiam
socjalista
 
Posty: 4
Dołączenie: 2007-09-04, 11:48
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2007-09-06, 11:29

Chyba jedyne wyjście to "zdeasemblowanie" softu (przepraszam za słownictwo, ale nie jestem fachowcem). Z tego co wiem, na spliterach WTR-1 chodzą właśnie Golden Interstary i Globo, ale jak to jest wewnętrznie zdefiniowane - klops.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez socjalista » 2007-09-06, 11:45

Czy na ww spliterach wymienione tunery moga pracowac miedzy soba, tzn. golden<->globo itd., czy tylko na zasadzie golden<->golden, globo<->globo itp.?
socjalista
 
Posty: 4
Dołączenie: 2007-09-04, 11:48
Miejscowość: Poznań

Postprzez Filip » 2007-09-06, 11:53

Spilitery WTR-1 chodzą tylko w układzie np. Golden - Golden.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 10
Dołączenie: 2007-08-03, 09:29
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron