Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Postprzez marcines » 2009-02-20, 07:30

pankuki napisał(a):marcines ,sorki , za upierdliwość , ale z treści pierwszego postu , jak i z Twojego cytatu wynika , że pliki zostały usunięte , niemniej jednak soft jest testowany. Ponawiam moje głupie pytanie......Gdzie jest ten nowy soft, tzn skąd go mogę ściągnąc???? Chodzi mi o soft do GI-S 780 CRCI. W dziale download ostatni soft jest z 2008-10-15... Ok. możesz mnie zrownać z błotem i wyzwać od idiotów , przyjmuję na klate. Ale proszę o krótką odpowiedź ... Forum przeczytałem . Google znam. :roll:


Jakbyś przeczytał cały temat nie byłoby rozmowy. :-P Google potrzebne chyba tylko na oczy :lol:
Ale krótko...
Po 1. Jurek pisał przecież że soft testowy wyszedł tylko pod model 770
Po 2. Soft nie był dopracowany więc został usunięty, po poprawkach ma wrócić (info Jurek)
Po 3. Niedługo pojawią się pewnie softy do innych modeli Xpeed (info Jurek)

To wszystko masz na FORUM, wystarczy z uwagą czytać ;-)

Pozdrawiam 8-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2009-02-20, 11:46

W Downloadzie są juz nowe wersje softu do Xpeed poprawiające zgłaszane przez Was błędy w działaniu z kartami TnK (aktywacja oraz działanie).
Pliki do pobrania:

GI-S 780 ,
GI-T/S 870 ,
GI-S 770
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez dj_delphin » 2009-02-20, 12:30

Panie Jurku?

Wszystko jest super z tym, ze tak jak pisałem wcześniej kiedy można liczyć na wersje tego softu z HS Home Sharing?? nie można przekopiować funkcji ze styczniowego softu do aktualnego poprawionego ?? Na styczniowym z 2008r niestety są przycinki w odbiorze natomiast co do obecnego soiftu jest super z tym ze dzielenie karty jest nieaktywne :(
dj_delphin
 
Posty: 7
Dołączenie: 2009-01-05, 16:23

Postprzez mlero » 2009-02-20, 17:30

czy w nowych softach jest jakaś poprawka dla skutecznego przechodzenia uprawnień kart Cyfry+ ??
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Postprzez jeday » 2009-02-21, 08:29

Pierwsze uwagi do nowego softu - GI 780 CRCI:
1. Problemy przy EPG - podczas przeglądania EPG jeżeli chcę wrócić do pierwszego programu
poprzez przełączenie klawiaturą pilota (wciskam 1) oraz jeżeli później wcisnę 0 i chcę zmienić podgląd to tuner samoczynnie się restartuje (sprawdziłem to kilka razy)
2. Dwa razy podczas przeglądania EPG HBO Commedy powieliło sie i zastąpiło pozycję TVP1 a TVP1 został wykasowany zupełnie (wszystko z poziomu EPG)
EPG ustawione na GRID
3. Brak sudoku :cry:
4. Czy istnieje możliwość aby dostać soft przed przekonwertowaniem go .bin?
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Postprzez eMTi » 2009-02-21, 08:42

Powiem tylko tyle. U mnie nic się nie zmieniło. :cry: Ciąg dalszy zacięć.

Dodam jeszcze, że po zmianie na soft testowy ze stycznia gdy się okazało, że nic nie pomógł zmieniłem z powrotem na soft październikowy i na TVP Sport jak pojawiają zacięcia to obraz nie wraca tylko trzeba zmienić kanał i powrócić na TVP Sport. Wcześniej z TVP Sport nie miałem takiego problemu.

Niech Panowie programiści jeszcze popracują nad softem spokojnie, bez presji, ja spokojnie poczekam. Coraz bardziej jestem rozczarowany tym problemem. Przed zakupem tunera orientowałem się czy nie ma problemów z TNK, głównie na tym forum, czyli producenta. I jakie informacje uzyskałem? Nie ma problemów. Więc sobie kupiłem. Teraz coraz bardziej tego żałuje. Przepraszam za takie uwagi, ale jestem rozżalony.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Postprzez Marecki » 2009-02-21, 12:25

Wczoraj wgrałem najnowszy soft z 19.02.2009. do mojego XSpeeda S-780 i dzisiaj rano na TVP1 znowu miałem zacięcie. Jak widzę, problem nadal jest i jeszcze programiści Golden Interstara będą musieli trochę popracować, żeby sobie z nim poradzić. Nie podzielam natomiast opinii eMTi-ego, który jest niezadowolony ze swojego S-780. U mnie zacięcia występują bardzo rzadko i nie są aż tak bardzo uciążliwe. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu właśnie tego modelu. Każdy tuner ma jakieś wady, a S-780, biorąc pod uwagę cenę, w jakiej jest dostępny jest naprawdę dobrym sprzętem. Ja na swoim S-780 mam Cyfrę+ (karta), Cyfrowy Polsat i Tnk (moduł) i naprawdę zacięcia występują niezwykle rzadko. Mam jednak nadzieję, że z czasem programiści Interstara wyeliminują ten problem. Dzisiaj na TVP1 sygnał na chwilę uległ zakodowaniu, ale po chwili sam powrócił. Natomiast zauważyłem następującą rzecz. Przy bezpośrednim przełączaniu z TV1000 na któryś z trzech kanałów Canal+, pojawia mi się plansza z napisem "tego kanału nie ma w twoim abonamencie", mimo, że mam Prestiżowy+. Nie wiem, czy taka sytuacja miała miejsce w poprzedniej wersji softu, bo nie pamiętam, czy przełączałem bezpośrednio z TV1000 na Canal+, ale dzisiaj to zauważyłem. Gdy przełączam z innych kanałów Cyfrowego Polsatu na Canal+, to tej planszy nie ma. Trochę mnie, to wkurza.
Ostatnio edytowany przez Marecki, 2009-02-21, 12:47, edytowano w sumie 1 raz
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Jurek » 2009-02-21, 12:47

Panowie - osobną kwestią jest jednoczesna współpraca np. C+, CP oraz Tnk w tunerze (konflikty, zacięcia etc są praktycznie nieuniknione), a osobną współpraca z samą kartą, np TnK. Dlatego proszę przy ew. zgłaszaniu tego rodzaju problemów o podawanie konfiguracji kart, modułow itp.
Soft ostatni był testowany z kartą TnK w pracy ciągłej, ponad 24 godziny, zero zacięć. Jeden z zaprzyjaźnionych klientów robi w tej chwili test w Xpeed-ach włączonych do kablówki (z kartami TnK), więc info o jakimkolwiek zacięciu będziemy mieli na 100% (na razie cisza, więc jest chyba dobrze), nie musze dodawać, że tunery chodzą non-stop. Bierzcie też pod uwagę pogodę i inne czynniki, które moga chwilowo zakłócić odbiór.

@ jeday - zmieniając kanał z poziomu EPG usiłujesz włączyć "0" czy np. "10"? Kanał "0" nie występuje , może tu jest pies pogrzebany.
Softu przed komplilacją niestety producent nie udostepnia, nad czym ubolewam ;-) Ale nie tracę nadziei, że jakaś mądra głowa go zdekompiluje i bedziemy mieli rodzimy support.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marecki » 2009-02-21, 12:56

Pewnie masz rację Jurek. Na rynku nie ma idealnego sprzętu i trudno wymagać przy jednoczesnej obsłudze wielu kart, niezawodnej współpracy. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko popracujecie nad tym problemem. Inna sprawa, że mam Telewziję na kartę od 15 grudnia i praktycznie zacięcia na kanałach NSport i TVP Sport były raczej sporadyczne. Jedyna moja uwaga, jest taka, że bezproblemowo chodzą mi jedynie kanały Cyfrowego Polsatu, rzecz jasna kodowane tylko w Nagravision. Zacięcia występują natomiast na kanałach Cyfry+ (TVP 1, TVP2, Canal+ Sport, TVN).
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez rekin01 » 2009-02-21, 13:54

Na GI-870 z nowym oprogramowaniem nie działają kolorowe przyciski w trybie telegazety.U kogoś jest podobnie?
rekin01
 
Posty: 2
Dołączenie: 2009-02-09, 21:17

Postprzez jeday » 2009-02-21, 15:34

Do Jurek:
Wiem, że kanał 0 nie występuje ale pierwszym razem przypadkowo mi wcisnęła się taka kombinacja klawiszy na pilocie i wystąpił restart tunka. Powieliłem to na starym sofcie z października i taki efekt nie występuje.
Daje to do myślenia :?:
Dobra wiadomość to, że tuner pracuje od wczoraj bez przerwy i żadne zacięcie nie miało miejsca. Wydaje się, że na razie praca jest stabilna. :idea:
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Postprzez Marecki » 2009-02-21, 22:37

U mnie wystąpiły zacięcia dzisiaj 5 razy (1 raz na TVP1, 1 raz na TVN, 2 razy na Canal+ Sport i 1 raz na Canal+ Sport 2), przy czym po samoczynnym zakodowaniu sygnału na Canal+ Sport konieczne było przełączenie na inny kanał i powrót na Canal+ Sport a na pozostałych sygnał sam powrócił po chwili. Co ciekawe, na sofcie z października, zacięcia występowały raz na tydzień lub nawet na dwa tygodnie, tak dzisiaj w przeciągu 6 godzin oglądania na nowym sofcie zdarzyło mi się to 5 razy. Chyba jednak, jak sytuacja będzie się powtarzała, powrócę do softu z października.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez eMTi » 2009-02-22, 07:51

Trochę mnie poniosło w poprzednim poście. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z GI S-780 CRCI Xpeed, poza tymi zacięciami na TNK nie mogę mu nic zarzucić. Tylko jak się pojawia nowy soft, który ma wyeliminować zacięcia, a ich nie eliminuje to mnie szlak trafia. ;-)

Jurek napisał(a):Panowie - osobną kwestią jest jednoczesna współpraca np. C+, CP oraz Tnk w tunerze (konflikty, zacięcia etc są praktycznie nieuniknione), a osobną współpraca z samą kartą, np TnK. Dlatego proszę przy ew. zgłaszaniu tego rodzaju problemów o podawanie konfiguracji kart, modułow itp.

Tuner kupiłem pod koniec listopada i przez miesiąc miałem w nim tylko TNK i zacięcia występowały. Przed podpisaniem umowy(koniec grudnia) na Cyfrę+ zastanawiałem się czy te zacięcia przejdą na nią, ale nie przeszły. Więc zacięcia występują tylko na TNK i przy różnych konfiguracjach(sama TNK w czytniku kart; jak i TNK w czytniku oraz Cyfra+ w module).
TNK mam w czytniku, a Cyfrę+ w module od C+ w górnym CI. Więc nie zależnie od konfiguracji czy z C+ czy bez zacięcia występują tak samo, tylko i wyłącznie na TNK, a dokładnie na kanałach z kodowaniem Conax(gdyż te zacięcia występują też na kanałach z Cyfry, ale tylko na tych gdzie jest kodowanie Conax dla TNK).

Powtórzę to co napisałem w poprzednim poście. Przy zmianach softów kwestia zacięć się tylko pogorszyła gdyż na TVP Sport gdy się zatnie trzeba przełączyć na inny kanał i powrócić z powrotem na TVP Sport(jak na razie zauważyłem to na TVP Sport czyli na tym kanale, który najczęściej oglądam ;-) :cry:).
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Postprzez mlero » 2009-02-22, 13:14

Info dla Jurka
u mnie na sofcie 19.12 GIS780 zacięcia kanałów TNK przestały występować po doładowaniu konta na rok z góry, a przez pierwsze 3 mies występowało to po kilka razy dziennie.
Teraz od ponad miesiąca obraz na n-sport i TVPsport nie zatrzymał się ani razu.
Softu nie zmieniałem.
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Postprzez Marecki » 2009-02-22, 14:39

To ciekawe, co piszesz eMTi. U mnie zacięcia występują zarówno na kanałach kodowanych w Conaxie (TVP1, TVP2, TVN) jak i w kanałach kodowanych tylko w Seca Mediaguard (Canal+ Sport, Canal+ Sport 2). Ja 3 tygodnie temu wpłaciłem 120 zł za cały rok z góry za Tnk, chociaż 3-miesięczny okres doładowania kończy mi się dopiero 14 marca. Nie wiem, czy ma to jakikolwiek związek z zacięciami. Ciekawe, że na kanałach TVP Sport i nSport zacięcia występują u mnie niezwykle rzadko.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron