Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez xzibi » 2009-10-10, 20:38

Witam!Posiadam obecnie dwa
gi 770 karta C+ badz tnk w slocie bez zwiech, 870 karta C+ w slocie a tnk w module conax i tez brak jakich kolwiek zwiech oprogramowanie jest alternatywne z grudnia 2008,mialem maly problem z transponderem 12188 z HB ale wina lezala po stronie konwertera
Awatar użytkownika
xzibi
 
Posty: 26
Dołączenie: 2007-09-02, 08:37

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-11-07, 12:35

Witam wszystkich chyba raczej poraz ostatni, właśnie(od 2 tyg.) przesiadłem się z GI-780 na SRADIX HD HS-411 PVR READY CXCI i jest super.
Żadnych zwiech na TNK, C+ działa idealnie. Z przykrością muszę stwierdzić, iż GI olał sprawę z nowym softem rozwiązującym problemy z C+ i TNK.
Na dzień dzisiejszy żegnam się z tunerami GI i to w niezbyt przyjaznych stosunkach. :-(
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-11-07, 16:26

Powodzenia i może jednak sie jeszcze usłyszymy. W GI-900 też takich problemów nie uświadczysz... :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-11-07, 17:44

To może jakaś darmowa podmiana nieszczęsnych 780 na 900. To byłby gest ze strony producenta. Chyba nie myśli Pan, że np. @jeday kupi sobie 900, a 780 będzie używał jako przysłowiową podstawkę pod kwiatki.
Pan, Panie Jurku życzy wszystkim powodzenia, który porzucają GI na rzecz konkurencji. Jak tak dalej będziecie podchodzić do klientów to już nie będzie miał Pan komu życzyć powodzenia bo dotychczasowi klienci GI znajdą się u konkurencji.
Od mojego ostatniego marudzenia minął ponad miesiąc, a o nowym sofcie ani widu, ani słychu. :evil:
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-11-08, 19:20

Nie wytrzymałem i po przeczytaniu odpowiedzi Pana Jurka oraz @eMTi - napisałem swój poprzedni post gdyż myślałem, że zmieni się podejście GI w tej problematycznej sprawie, a tu proponuje mi się zakup GI-900. Co najmniej śmieszne @eMTi ma rację. Podstawki na kwiatki z tym badziewiem mamy robić, czy co???
A jaką mam gwarancję, że za chwilę z GI-900 nie będzie to samo - brak wsparcia od producenta. Żarty jakieś :evil: :lol:
Przy zakupie zapewnialiście mnie, że wszystko działa i z C+ i TNK nie ma żadnego problemu! Osobiście dzwoniłem do Pana do serwisu i w tej sprawie rozmawiałem!!!!
Trzeba mieć odwagę cywilną i umieć przyznać się do błędów - warto poczytać inne fora gdzie sporo osób ma podobne problemy.
Teraz widzę, że dobrze zrobiłem zmieniając firmę a Pan Panie Jurku jak uważa że jest to tak wspaniały sprzęt to może go odkupić - chętnie sprzedam.
A tak co do GI-900 to ma 7 dniowe EPG dla cyfry + - NIE, Tuner posiada funkcje automatycznego programowania i układania listy kanałów dla Cyfra+ lub Cyfrowy Polsat - NIE
A szkoda gadać.
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-11-09, 09:25

A kto powiedział, że uważam że wszystko jest ok? Kulturalnie pożegnałem się i to wszystko. Temat współpracy Xpeeda z C+ i TnK był wałkowany wielokrotnie i wystarczy go prześledzić, zeby wiedzieć, że problem dotyczy pewnej ilości użytkowników (na pewno nie wszystkich) i jego rozwiązanie nie jest oczywiste po stronie tunera. Przerabialiśmy to przy okazji modułu CP ("tego kanału nie ma w Twoim abonamencie") i po roku okazało się , że miałem rację. Być może tu się mylę, ale to nie powód, żeby rzucać błotem.
Każdy, kto twierdzi, że nie zapewniamy maksymalonie możliwego wsparcia dla klientów nie ma racji, to forum jest chociażby tego dowodem. Mam nadzieję, ze z Sradixem będziesz miał wszystko ok, żadnych błędów, a jeśli wystąpią, to doczekasz się efektywnego wsparcia. Nie ma na rynku sprzętów idealnych i nigdy nie będzie, zawsze mogą wystąpić jakieś ale. Xpeed jest sprzedawany od 2006r, problemy z kartami (np. Twój) zaczęły się w 2008. Nie ma takiej formy/producenta, która tego rodzaju sprzęt wspiera przez 3 lata, choiciaż ja jestem zdania , że tak być powinno.
Dla mnie EOT, bez żadnej złośliwości mam nadzieję, że będziesz zadowolony z obecnego tunera.
BTW - automatyka list oraz 7-dniowe EPG dla Cyfry wymagają licencji Mediahighway. My jej nie mamy, o czym wielokrotnie informowałem na tym forum. Żeby było śmieszniej - SRAdix też jej nie ma, wnioski sobie wyciągnij sam.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-11-09, 18:58

Panie Jurku, bez urazy ale niejednokrotnie prosiliśmy o wsparcie w tej sprawie i od kilkunastu miesięcy nic, żal mam gdyż zapewniał mnie Pan iż wszystko jest sprawdzone i działa. Kupiłem, testowałem różne softy i albo był problem z C+ albo z TNK. Niestety uważam, iż wywaliłem prawie 400 w błoto i nikt mi tego nie odda. Mam prawo mieć żal i czuć się oszukany! Jak kupowałem tuner to wyraźnie określałem swoje potrzeby i zapewnienia z Pana strony były wyraźne.
Co do reakcji na tym forum to fakt jest, iż odpowiedzi są bardzo szybkie lecz jak na razie nic nie wnoszą(w tej sprawie). Uważam, że i tak byłem cierpliwy. Tak poza tym to szkoda, że nie mam na piśmie potwierdzenia Pana obietnic, bo swobodnie mógłbym reklamować tuner i żądać zwrotu pieniędzy za towar niezgodny z umową.
Zaufałem Wam i co w zamian dostałem? Tak to już jest : umiesz liczyć - licz na siebie :-(
Chętnie zwrócę Wam ten sprzęt. Uważam, że tak powinna zachować się każda szanująca się firma i albo nie wypuszczać na rynek tunera, który nie jest w stanie dekodować kilku systemów albo przyjąć wadliwe urządzenia i przyznać się do porażki,
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-11-09, 19:31

Z kazdym słowem się zgadzam z wyjątkiem jednego - opisywane przez Ciebie błędy pojawiły się w momencie współpracy tunera z nowo wprowadzanymi kartami, 2 lata po premierze i to w pojedynczych przypadkach.
Organizowałem już niejednokrotnie akcje "przeprosinowe" tudziez serwisowe dla niezadowolnych klientów. I nie był to czysty marketing (darmowe 84 PVRX dla użytkowników DSR-9000 PVR etc.). W tym przypadku również chciałbym sie wywiązać z obietnic składanych miesiące temu, choćby z powodu faktu, że to ja odpowiadam przed Wami, a nie producent. Wraz z pojawieniem sie "ekonomicznych" wersji HD naszej firmy (kilka-, kilkanaście tygodni do premiery) być może będę mógł Ciebie i jeszcze pare innych osób miło zaskoczyć. Ale to na razie kolejna obietnica, chociaż ich bilans (spełnionych i niespoełnionych) chyba jest na razie na plus dla nas.
Zaglądaj do nas od czasu do czasu, zapraszam.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-11-11, 08:57

To może Pan od razu powie, że prac nad softem, który ma wyeliminować problemy z TNK czy Cyfrą+ nie było, nie ma i nie będzie. Bo ja taki naiwniak czekam, czekam i nie mogę się doczekać.
No nic. Może Pan mi życzyć powodzenia u konkurencji. W Grudniu albo w Styczniu będę podpisywał nową umowę z platformą cyfrową, więc przy okazji dokonam także zakupu nowego dekodera. I nikomu nie będę polecał tunerów spod marki Golden Interstar. Choć pozostały sprzęt satelitarny(konwertery, itp.) jest świetny.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-11-11, 14:28

Zgadzam się Panie Jurku, że problemy wystąpiły z nowymi kartami - zwłaszcza z TNK, ale jak kupowałem tuner to MIAŁO WSZYSTKO DZIAŁAĆ i proszę mi nie wmawiać, że jest to kwestia, iż tuner jest dwa czy trzy kata po premierze. Przy zakupie nie było o tym mowy i nie zgodzę się z faktem, iż problem leży po stronie kupującego, że podjął taką a nie inna decyzję. Ciekaw jestem, jak Pan by się czuł kupując jakikolwiek towar, który miał spełniać określone fukcje a nie spełnia.
W każdym bądź razie życzę wam aby tego typu sprawy już się nie powtarzały. Mnie jest jedynie szkoda kasy, którą wydałem.
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-11-11, 15:20

Ja może nigdzie nie dzwoniłem, ale po upatrzeniu 780 zarejestrowałem się na tym forum i zapytałem czy nie będzie problemu z obiorem takich i takich platform, w takich i w takich konfiguracjach. Odpowiedź otrzymałem od moderatora, któremu zaufałem i to może był mój błąd.
klikaczu007 napisał(a):A jeśli wolno spytać na jaki sprzęt @emti masz zamiar sie przerzucić? Jaki tuner jest taki bezproblemowy, świetnie współpracujący na symulkrypcie, zapewniający aktualizacje softu na każdą prośbę użytkowników, z zaangażowanymi ludźmi którzy starają się pomóc użytkownikom????
Jak tylko znajdziesz taki tuner to daj znać, z góry dzięki

Skoro ja znalazłem to i Ty znajdziesz.
Może nie jest bezproblemowy, ale przy takich konfiguracjach platform, jakie mnie interesują (TNK+C+, TNK+CP, TNK+CP+C+) nie ma problemów.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-11-11, 20:35

eMTi - w kontakcie z każdym producentem jestem praktycznie non-stop. Informacje , które Wam przekazuję pochodzą od nich. To, że niektórzy nie wywiązują się z obietnic jest moją winą i biorę ją "na klatę". Są pewne sprawy, któych nie "przeskoczę", ale jeśli chodzi o Xpeed`a nie ma żadnej bokady, jest ogromna trudność ze zidentyfikowaniem ew. źródła problemu. Dlatego to tak długo trwa. Jeśli zechcesz poczekać, będę wdzięczny, jeśli nie, przyjmę do wiadomości.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-11-11, 21:49

Problemy może nie są łatwe do zidentyfikowania ale coś trzeba robić w tym kierunku - proszę o szczerą odpowiedź - robicie coś z tym - NIE.
Gdyby tak to już dawno poprosilibyście użytkowników, którzy zgłaszają problemy, o dosłanie sprzętu w celu przetestowania i wychwycenia problemu.
Proszę zauważyć jedno - czytając posty w głównej mierze dotyczy to sprzętu zakupionego z końcem 2008 i początkiem 2009(jak ja). Wiele lat pracuję z elektroniką zarówno użytkową(RTV,Video)i specjalistyczną(mikro kontrolery) i wiem, że wystarczy w procesie produkcji popełnić małe błędy :
inna pamięć (firma),elementy wykonawcze itp. niby te same parametry ale już inny efekt końcowy. Do dzisiaj nikt z Was mi nic takiego nie zaproponował. I jak chcecie znaleźć problem jak nie macie sprzętu na którym on powstaje. Gdzie tu mowa o profesjonalnym podejściu do problemu. Procedury profesjonalnego serwisu powinny zawierać aktywne zbieranie informacji od użytkowników(łącznie z diagnozą sprzętową). Szkoda, że nie postępujecie w ten sposób bo wyszłoby to na dobre wszystkim. Ja nie jestem od tego aby Was szkolić i uczyć jak postępować z problemami ale warto jest słuchać i wyciągać wnioski.
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-11-11, 22:11

Rozumiem wszystko, ale w tym momencie przesadziłeś. Uważasz, że jak do Ciebie nie napisałem z prośbą o przesłanie sprzętu, to co - pracujemy na papierze????????? Ni przeginaj, bo akurat w tej kwestii moje doświadczenie może być dłuższe od Twojego, włącznie z produkcją i serwisem. Kwestie doboru komponentów też sobie daruj, osobiście nadzorowałem 15 Koreańczyków, którzy wymieniali LM 317 w 10tys tunerów, bo zachciało im się kupić tańsze o 5 centów.
Po raz naprawdę ostatni - jak nie będziemy w stanie nic zrobić, pierwsi się o tym dowiecie w tym miejscu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-11-12, 14:40

Jurek napisał(a):Jeśli zechcesz poczekać, będę wdzięczny, jeśli nie, przyjmę do wiadomości.

Oczywiście, że poczekam Tylko nasuwa się pytanie ile, bo chyba przyzna Pan, że prawie rok to dużo. To, że planuje kupić nowy sprzęt to nie znaczy, że 780 wyrzucę na śmietnik.
I proszę zrozumieć mój żal, rozgoryczenie. 780 ma już prawie rok i użytkując ten sprzęt nie mam pełnej satysfakcji z tego użytkowania.
Jurek napisał(a):Po raz naprawdę ostatni - jak nie będziemy w stanie nic zrobić, pierwsi się o tym dowiecie w tym miejscu.

Trzymam za słowo. No, i co potem?
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości