Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Postprzez jeday » 2009-04-06, 09:23

Nie chodziło mi o datę uprawnień na maj lecz po przesłaniu nowych uprawnień(właśnie na czerwiec) tuner mi ich nie przyjął i miałem zakodowany sygnał. Stąd moja interwencja w C+.
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Postprzez marcines » 2009-04-06, 11:21

Ostatnio wysyłane uprawnienia przez konsultanta (po rozmowie telefonicznej) przeszły po około 30 minutach. :-( Wcześniej trwało to kilka sekund. Więc tutaj nie ma reguły. ;-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Marecki » 2009-04-06, 19:17

U mnie np. data uprawnień zmienia się dokładnie co 10 dni (sprawdzone). Data również zmienia się o 10 dni do przodu. Uprawnienia, od mojej przygody w grudniu, kiedy to musiałem wozić kartę do Mediasata, przechodzą bez problemu. Natomiast, jest jakiś problem z chwilowym zakodowywaniem sygnału na kanałach Cyfry+.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-07-06, 10:04

Zastanawiam się czy są prowadzone jakieś prace nad nowym softem eliminujące zacięcia na TNK? Poprzedni soft wyeliminował zacięcia w sytuacji gdy karta TNK jest sama w tunerze, gdy w tunerze jest np. jeszcze moduł z Cyfrą to niestety, ale tnie w moim wypadku co półgodziny na kanałach z oferty TNK. Najgorzej sytuacja wygląda w wypadku TVP Sport i nSport. Poprzedni soft został opublikowany ponad 4 miesiące temu. W czasie tego okresu przypuszczam, że programiści z Korei( :?: ) coś już wymyślili. Zastanawiam się też czy jest planowane wypuszczenie nowego softu w najbliższym czasie? Mam nadzieję, że są już jakieś informacje na temat terminu(ramy czasowe) wypuszczenia nowego softu, a także, że na te moje wypociny ktoś odpowie.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-07-06, 11:02

Prace nad softem są prowadzone, kwestia jak szybko się zakończą. Czasami nie odpowiadam na posty ale wierz mi , ciężko jest cytować samego siebie. :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez orion » 2009-07-10, 12:52

Ostatnie oprogramowanie zostało wydane w lutym, może już czas na finalne rozwiązanie problemu pojawiania się napisu "Zakodowany" na kanałach TNK?
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez jeday » 2009-09-23, 18:26

Minęło już sporo czasu i nowego softu dalej nie ma. Czy w najbliższym(kilku dniowym)terminie można się spodziewać softu, który w końcu rozwiąże problem z pojawianiem się napisu "Zakodowany" na kanałach TNK i C+? Czy niestety trzeba będzie się przesiąść na inny sprzęt :-(
jeday
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-02-07, 14:20

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-09-23, 19:45

W kilkudniowej perspektywie raczej nie, czy w ogóle - tak.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez little_tomp » 2009-09-24, 20:45

Ostatnio sprawdziłem na ICA cyfry, że nową kartę mam od 17 września 2008. Czyli już od ponad roku męczę się z "zakodowanymi" kanałami i przestałem się łudzić, że kiedykolwiek będzie poprawione oprogramowanie. Już były testy nowych wersji, później piękne słowa, że wiadomo na czym polega problem i wkrótce będzie poprawka jednak nic z tego niestety nie wynika - jak trzeba przełączać kanały lub wyjmować na chwilę kartę, tak nadal trzeba to robić.
Ja już zacząłem się rozglądać za nowym sprzętem i radzę zrobić to samo, gdy chce się w spokoju oglądać c+ lub tnk. Choć do starego sprzętu, poza opisanym problemem, do niczego nie mogę się przyczepić, to szybkość programowania w przypadku problemów jest niestety niezadowalająca :(
Dla mnie jest to brak poszanowania klientów, bo mówienie, że to wina wielu systemów kodowania na jednym kanale to żadne wytłumaczenie. Bo jak nie mogę czy nie umiem tego obsłużyć, to nie zabieram się za sprzedaż takiego sprzętu.
Pozdrawiam
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-09-25, 08:09

Mocne słowa... W ciągu 2 lat sprzedawania tego modelu (rodziny Xpeed) pojawiło się jakieś 40 poprawek w oprogramowaniu, w większości dodających lub poprawiających funkcjonalności na życzenie klientów. Faktycznie olaliśmy wszystko...
Jesteś jednym z tysięcy użytkowników Xpeeda, problemy podobne do Twoich ma jakiś 1%. Po raz setny i ostatni powtórzę - wymień sobie kartę Cyfry !!!!!!!!. Nawet moja najbliższa rodzina użytkuje Xpeedy w liczbie 10-ciu w takiej konfiguracji jak Twoja + WTR-1 i nie ma problemów. Nie neguję , że nie ma ich w ogóle, ale nie są do rozwiązania ad hoc ze względu na fakt, że częśc "winy" leży po stronie karty.
Bez złośliwości życzę powodzenia we współpracy z inną firmą
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez zibi-s » 2009-09-25, 14:40

Witam! Nie mogłem sie wtrącic, P. Jurek ma całkowitą racje trzeba wymienic karte. U mnie wszystkie gnaizda CI ( TnK i Polast) oraz w czytniku Cyfra+ sa zajete i Xpeed działa w zasadzie bez problemowo na sofcie z 28-01-2008r.
Szkoda tylko że TVP nie wzięła pod uwage tak dobrych tunerów i wprowadziła ten nieszczęsny MPEG-4 i system NDS.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-09-29, 07:33

Jurek napisał(a):W ciągu 2 lat sprzedawania tego modelu (rodziny Xpeed) pojawiło się jakieś 40 poprawek w oprogramowaniu, w większości dodających lub poprawiających funkcjonalności na życzenie klientów. Faktycznie olaliśmy wszystko...

Wszystko fajnie tylko od momentu pojawienia się TNK czyli problemów z zacinaniem kanałów pojawiły się dwa softy(a i jeszcze jeden testowy). Z tego pierwszy raczej nie miał eliminować problemów. Na nowy soft czekam od Lutego i jak na razie nic. Wybaczcie, ale po takim czasie każdy ma prawo delikatnie mówiąc wkurzyć się.
Odkąd mam TNK czyli od Listopada zeszłego roku zacięcia występują w dalszym ciągu. Przypomnę, że TNK mam w czytniku, a C+ w module od C+ i tu nie ma problemów, choć dwa czy trzy razy na 9 miesięcy też pojawiły się te zacięcia. Dodam też, że ostatnio korzystałem z softu, który wrzucił eskim i w tym wypadku zacięcia pojawiały się bardzo rzadko(max kilka razy na dzień), ale kilka dni temu wróciłem do softu z Lutego i zacięcia z powrotem pojawiają się dosłownie mówiąc co półgodziny.
Niestety, ale jestem kolejnym klientem GI, który jest zadowolony ze sprzętu, ale nie ze softu.
Także rozglądam się za nowym sprzętem, ale nie będzie to GI. Wiem, że macie to gdzieś bo już Wam zapłaciłem za ten co mam, ale mógłbym chociaż polecać markę GI innym, ale niestety tak nie będzie. Przykro mi. Ile można czekać?
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez mlero » 2009-09-29, 08:24

Ciekawe :shock: bo na moim GI780 soft 19.12.2008, karta TNK chodzi od czasu wgrania softu w grudniu bez najmniejszych zacięć !!! Ani razu nie miałem zamrożenia, a na poprzednich softach kilka razy dziennie. Listę mam ułożoną od zera tyle, że nie korzystam z C+
Nie chcę występować w obronie GI bo co do softów (nie tylko serii Xpeed) mam podobne zdanie jak Ty ale piszę jak naprawdę jest
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez Jurek » 2009-09-29, 08:47

@eMti - Nie no, mówiąc , że mamy to gdzieś lekko Cię poniosło :-? Jasne, że nie mamy, popatrz, że to forum funkcjonuje i sa na nim różne opinie, od pochwalnych do nagan (jak Twoja).
Nie chcę się usprawiedliwiać, ale przeczytaj posty wyżej - jedni mają problem inni nie. Problem istnieje, nie dotyczy wyłacznie Xpeed-ów (poruszasz się po innych forach to zdajesz sobie z tego sprawę). 7 dni temu programiści otrzymali kolejne karty TnK oraz C+ ode mnie i sprawdzają to na swoim sprzęcie. Ale nie chcę nawet podawac teoretycznie daty, kiedy mogą rozwiązać problem radykalnie.
Sytuacja przypomina tą z modułami CP 2 lata temu - jednym chodziło, inni mieli nieszczęsny komunikat "tego kanału nie ma..". Aktualizacja softu modułów rozwiązała problemy wszystkie, a pamiętam jak we mnie "strzelaliście" :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Testowy soft Xpeed dla TnK oraz C+

Postprzez eMTi » 2009-09-29, 09:08

Chodzi mi o to, że za długo to trwa. Jeszcze dwa miesiące i będzie rok, jak nie mogę normalnie oglądać TNK. Jak Pan pisze nie wiadomo nawet kiedy można spodziewać się tego softu. Za miesiąc, pół roku, za rok, może nigdy? Jeśli sobie z tym nie radzicie to sobie odpuście i produkujcie tunery tylko z jednym czytnikiem kart dla Conax.
Niech Pan wybaczy, ale moja cierpliwość się już kończy. Jak już się kiedyś tu żaliłem przed zakupem tunera zajrzałem na to forum i się pytałem czy nie będzie problemów. Odpowiedź: oczywiście, że nie. Proszę, więc o zrozumienie mojego żalu do Was.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości