No dobra....kupilem.....

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

No dobra....kupilem.....

Postprzez Baldwin » 2008-10-14, 16:02

Ale spedzilem wczesniej wiele godzin edukujac sie.Przeczytalem wszystko na tym forum (na innych troche takze).No i pierwsza sugestia.Panowie ..gdzie jak gdzie,ale na tej stronie powinno byc porownanie modeli tunerow ktore oferujecie.Wiem ze sa szczegolowe dane do kazdego modelu ale to jest strasznie dluuuuuuuugasne a one w koncu w ponad 90% sa takie same.Chcialbym widziec tabele z ktorej natychmiast sie dowiaduje ze model A jest podstawowy i model B ma wszystko co tamten + gdniazda na moduly Cam.Model C ma wszystko co B + cos tam...........
Ale do rzeczy.....Antena 110 cm stoi na maszcie(1.5 m).Wiem gdzie jest Hotbird i inne satelity.Antena ma pole widzenia od ok.40 E do 20 W. Tuner GI-S 870 ,4 konwertery Single Platinum i Przełącznik DiSEqC 4/1 - GOLDEN INTERSTAR oraz uchwyty do konwerterow zjawia sie pewnie za 2-3 dni.Kupilem takze miernik sygnalu.Kupujac zwrocilem uwage by sprzet pochodzil od waszego dystrybutora.Chcialem tez wszystko kupic z jednego zrodla.Znalazlem tylko jeden taki sklep na Allegro ktory spelnial moje warunki.Kilka innych sprzedaje sprzet niemiecki a tylko jeden o tym informuje.....
Gdy sprzet sie pojawi zaczne instalowac konwertery i kable.Dojde do momentu ze wlacze kabel do tunera.Zrobie polaczenie z telewizorem i wszystko podlacze do sieci. Oczywiscie nie zobacze nic bo antena nie ustawiona,tuner takze. Na poczatek zaloze dwa konwertery lub tyle ile doradzicie i bede ustawial antene na Hotbirda lub Astre1.Nastepne dwa konwertery maja byc do programow angielskojezycznych.Podobno na Astrze 2 jest ich duzo.Pozostal czwarty konwerter....Jeszce inna Astra ? Thorn ? Sirius ???? Nie mam pojecia.Prosze doradzcie gdzie skierowac ten ostani konwerter i co robic po kolei od momentu wlaczenie tunera.....????? Chyba ze w instrukcji jest to dokladnie opisane ....
Panowie chce wzorowo odrobic prace domowa zanim poloze rece na sprzecie. Moje dotychczasowe doswiadczenie ze sprzetem satelitarnym jest takie.....Ustaw antene....podlacz kabel do tunera...podlacz przewod telefoniczny.....wloz karte ........przyjemnego ogladania.....Bylo tam troche mniej konwerterow,zadnych przelacznikow i tylko jeden satelita......Dziekuje za pomoc....:-))))))) Jak dobrze poradzicie to wpadne jeszcze po to by podziekowac.....;-))))))))))))))
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez Baldwin » 2008-10-31, 21:17

Gratuluje Baldwin ze poradziles sobie bez zadnych rad.. ;-)
Refleksje: Brak polskiej instrukcji.W jedynym dokumencie zalaczonym do tunera w jezyku polskim (gwarancja), nie ma slowa o tym ze instrukcje mozna sciagnac.
Problem jednak w tym ze uzytkownik tunerow GI nie ma obowiazku posiadac komputer.
Inna sprawa ze ta instrukcja (sciagnieta) jest tak niskiej jakosci (nieczytelna grafika,tlumaczenia ze nie tylko rece opadaja....)ze wcale sie nie dziwie ze jej nie wydrukowano.Osobiscie korzystalem z angielskiej wersji,pozbawionej tych wad.
W wielu watkach ludzie pytaja o listy.Po zapoznaniu sie z tunerem stwierdzam ze nie jest trudno je zrobic.Kompletnie tylko nie rozumiem dlaczego nie mozna przechodzic z listy do listy naciskajac kolejny raz guzik FAV.W koncu koncept list ulubionych kanalow jest taki ze powinien byc do nich natychmiastowy dostep a nie przez menu.(Przy sortowaniu kanalow to dziala, wiec dlaczego nie po wszystkich ustawieniach???)
Mozna sciagnac stad paczke list.Problem w tym ze ja potrzebuje jedna z nich a dwie stoja bez sensu.Dlaczego nie rozbic paczki na pojedyncze listy.Chyba ze mozna niepotrzebne listy usunac a ja nie zauwazylem jeszcze jak....(jesli jest gotowiec to po co robic samemu :mrgreen: ???) Oczywiscie w pozostalych listach nikt mnie nie moze zastapic bo kto moze wiedziec lepiej niz ja sam co mnie interesuje ????
Przez ponad tydzien nie zauwazylem zadnych anomalii.Zamierzam jednak na dniach przywrocic tuner do ustawien fabrycznych i zrobic wszystko od nowa wiedzac juz co i jak.
Ulzylem sobie...... :lol: A co mi tam.....Skoro wy nie udzieliliscie mi duzo rad to ja sobie popisalem.. :mrgreen:
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez Jurek » 2008-11-01, 17:02

Witam Baldwin
Nie wiem dlaczego przeoczyłem Twój post i nie napisałem odpowiedzi, przepraszam.
Do meritum - każdy egzemplarz tunera GI wychodzący od nas ma polską drukowaną, a nie jakieś ksero, instrukcję. Dlaczego Ty nie miałeś - nie wiem, może źródło zakupu nie to. Jakość - nie chcę się chwalić, ale nie można mieć do niej zastrzeżeń. Mówisz że korzystasz z angielskiej - przecież to jest dopiero nieporozumienie, w niej nie ma opisu 60% funkcji tego tunera. Przez opis rozumiem napisanie jak coś zrobić, a nie co można zrobić. Będę wdzięczny jesli wskażesz dyskwalifikujące błędy w tłumaczeniu, ja ich nie widzę, a językiem polskim posługuję się (podobno) dosyć sprawnie. Ogólnie mam wrażenie, że sciągnąłeś instrukcję nie z naszej strony ;-)
Przełączanie list Ulubionych - jednym klawisze ("serduszko" na pilocie). Więc jest.
Dzięki za wybranie właśnie nas i życze powodzenia w operacjach sprzetem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Baldwin » 2008-11-01, 22:45

Zaczne od tego ze nie pisze tutaj by komukolwiek dokopac lub cos udowodnic.Kupilem ten tuner i jestem zadowolony.Jestem facetem nieskazonym posiadaniem konkurencyjnego sprzetu wiec nie mam w zasadzie zadnych przyzwyczajen z tym sprzetem zwiazanych :oops: .Przyznaje ze mocno przesadzilem z jakoscia polskiej instrukcji.Przed chwila popatrzylem na nia jeszcze raz (ta sciagnieta z tej strony) i w sytuacji kiedy znam juz tuner to nie ma tam problemu.Bylo troche inaczej gdy ogladalem ja by zapoznac sie z obsluga sprzetu ktorego jeszcze nie mialem.Zaczalem od zapoznaniem sie z gniazdami (wejscia,wyjscia,przelaczniki) a tam jest to kompletnie nieczytelne (tylko po odnosnikach).Sa tam pokazane dwa wzory ale ze model 870 to ten drugi to trzeba sie domyslec gdyz nie jest on wyszczegolniony.Co chwile musialem wracac do odnosnikow gdyz nie bylo mozliwosci wzrokowego zapamietania wszystkiego. Zupelnie inaczej w angielskiej wersji.To co potrzebowalem bylo tam jasne i czytelne.Dopiero dzisiaj ponownie otwarlem polaka instrukcje.W sumie zle wrazenie powstalo po tym co opisalem.....Dodam jeszcze ze wiekszosc doroslego zycia spedzilem w kraju gdzie instrukcje sa po angielsku wiec sa one dla mnie jakby czytelniejsze :mrgreen:
Jesli chodzi o instrukcje papierowa to rzeczywiscie nie bylo jej w pudelku.Mam User's Manual w wielu jezykach ale nie polskim.Tuner jak najbardziej od was.W karcie gwarancyjnej ten sam adres wroclawski co w kontaktach na tej stronie.
Oczywiscie nie musisz mi przysylac........
Z tym serduszkiem to jednak problem. Po jego nacisnieciu pojawia sie okienko Filter i widac tam 5 list.Oczywiscie moge teraz zmienic na dowolna ale serduszko to moge naciskac i 100 razy a nie zmieni sie lista.....Czy robie cos zle ?
Software i listy mam najnowsze ...z tej strony, plus 2 listy ktore zrobilem w ramach edukacji.
Ostania sprawa....Zauwazylem ze na duzej gwarancji nie ma daty zakupu.Na malej tylko data produkcji 31 maj 2008.O paragonie sprzedawca jakby zapomnial.Kontaktowac sie ze sprzedawca czy tez wydrukowac jakies potwierdzenie z Allegro...??? Pozdrawiam...
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez Baldwin » 2008-11-02, 13:46

Chivay ja wiem ze jest 8.Wiem takze ze do kazdej mozna podobno wlozyc po 100 kanalow.Na ten moment mam jednak 5 list z ilomas tam kanalami w kazdej a 3 sa puste.
Przyklad....
Naciskam serduszko.
Wyskakuje okienko Filter...
Po lewej stronie podswietlony napis ulubione (Fav) a po prawej Lista TnK (zolta). Jest tutaj jeszcze 4 listy (biale napisy) + 3 puste (szare)...
Zatwierdzam OK i okienko znika...
Ogladam kanaly z listy TnK...
Znudzilo mi sie.Chce wejsc do listy kanalow angielskich ktora jest nastepna po TnK...Naciskam serduszko....
Zgodnie z tym co piszecie powinna zmienic sie lista...Niestety otwarlo sie okienko Filter w ktorym wszystko jak opisalem wyzej. Wiem ze tutaj moge podswietlic Liste 4 angielskie ..nastepnie OK i zmienilem liste...Problem w tym ze obiecalem zonie ze chociaz na pilocie duzo przyciskow to bedzie operowala tylko kanalami ,glosnoscia i wlasnie serduszkiem..Zadnego menu....
Mam sie wiec wieszac,odstrzelic,czy tez serduszko zrobi to co spodziewalem sie ze zrobi ????
UFFFFFFFFFFFFFF prosciej juz nie moge :cry:
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez Baldwin » 2008-11-02, 14:30

A jednak...musze wybrac forme smierci...Panie Jurek ..to juz dla innych mezow (moj los przesadzony) :-( :-( :-( Zrob pan by serduszko zmienialo a nie prowadzilo do menu. Wiele zyc moze pan tym ocalic.... Ide znalezc jakisz sznurek.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez rob32 » 2008-11-02, 15:01

Witam.
Serduszkiem zmianę kolejnych list czyli osiem oraz dodatkowo główną (wszystkie) wykonywało się w serii Premium D ale było to zbyt uciązliwe aby wielokrotnie naciskać przycisk FAV. W tej chwili obecne rozwiązanie jest dużo wygodniejsze. Czy to naprawde tak trudno opanować tę sztukę czyli nacisnąć serduszko a następnie klawiszem nawigacyjnym wejść w prawo na listy i wybrać dowolną ulubioną i ncisnąć dwa razy OK. Ta lista która jest obecnie aktywna podświetlana jest na kolor żółty, pozostałe które służą do wyboru są białe a szare są nieaktywne czyli puste a więc wejść do nich nie można. To naprawdę moim zdaniem dobre i proste rozwiązanie techniczne. 8-)
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Postprzez Baldwin » 2008-11-02, 16:05

Panie rob...moja zona twierdzi ze jakby chciala tuner w ktorym nie mozna w prosty sposob zmienic listy to podlaczylaby do telewizora pralke albo odkurzcz.Moze by nie dzialalo ale nie bylaby tym zdziwiona...Ot babska przewrotnosc :mrgreen: Czysci teraz pistolet by sie nie zacial bo sznurek sie zerwal.... :cry:
Baldwin
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-10-14, 12:39
Miejscowość: Beskid Sadecki

Postprzez marcines » 2008-11-03, 12:21

Baldwin napisał(a):....... serduszko zmienialo a nie prowadzilo do menu. .....


Witaj @Baldwin

Serduszko wcale nie prowadzi do MENU :mrgreen:
Do MENU prowadzi przycisk MENU :-P

Wg mnie kwestia przyzwyczajenia, albo żona bardziej pojętna ;-)

Pozdrawiam i cierpliwości
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron