780 Xpeed

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Postprzez marcines » 2008-12-22, 07:56

Marecki napisał(a):Wyjście wideo mam ustawione jako COMPONENT. Próbowałem z regulacją jaskrawości i kontrastu, ale tu żadnej poprawy nie zauważyłem. Być może wina leży po stronie kabla euro.

:?:
Jeśli łączysz kablem EURO w menu tunera ustaw wyjście RGB.
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez zibi-s » 2008-12-22, 22:23

Odnosnie obrazu na Xpeed`ach, to trzeba pamietac że posiadaja dodatkowo własne ustawienie parametrów obrazu. Wchodzi sie przez nacisniecie niebieskiego przycisku a potem kursorm w prawo i otwiera sie ustawienia bodajże jasnosci i ostrości.
Ja tez mialem nieostry obraz na tych samych parametrach ustawienia telewizora w stosunku do Pioneera. Po ustawieniu tych parametrów w tunerze jest teraz o wiele lepiej, a nawt bardzo dobrze.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Postprzez Marecki » 2008-12-25, 10:29

Na moim XSpeedzie S780 (karta Cyfry+ w czytniku, Polsat i TNK w kieszaniach na moduły) na kilku kanałach pojawia się ekran z informacją "tego kanału nie ma w twoim abonamencie", na tle zdekodowanego obrazu. Dzieje mi się tak na Filmobxie i TVN Lingua. Na innych kanałach tego nie zauważyłem. Podkreslam, że najpierw pojawia się normalny obraz, a potem ekran z tą informacją. Dzieje się tak zwykle zaraz po włączeniu tunera. Gdy tuner jest już na chodzie, to przy kolejnym przechodzeniu na w/w kanały ten problem nie występuje. Nie wiem, czy jest to wina 3 kart w tunerze czy może wina leży po stronie softu. Soft mam oczywiście z 15.10. Czasami też przechodząc z TCM na Comedy Central (bo mam te kanały ustawione koło siebie) nie dekoduje mi Comedy Central. Dopiero jak przejdę z innego kanału na Comedy Central, pojawia się obraz.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez eMTi » 2008-12-25, 11:32

Tak jak wcześniej opisywałem u mnie jest problem z TNK, którą mam w czytniku kart - obraz znika na chwilę jakby się kodował i wraca z powrotem. Od jakiegoś czasu mam kartę Cyfry+ w module i na kanałach Cyfry+ nie mam tego problemu. A taki komunikat jak opisujesz, u mnie nie występuję. Więc chyba wszystko trzeba zgonić na TNK.

Mam pytanie od siebie:
Gdy przy układaniu kanałów listy zdarzyło mi się przełączyć na kanał z Cyfry+ z poza mojego pakietu czy w ogóle przy przełączaniu kanałów pojawia się taka uwaga od interfejsu modułów:
"Brak uprawnień do oglądania tego kanału"
Czy tak powinno być? Jeśli tak to jest to uciążliwe ponieważ pierw trzeba wyjść z tego komunikatu i dopiero wtedy można dalej przełączać kanały.
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Postprzez Marecki » 2008-12-25, 13:02

Z tym znikaniem kanału na kilka sekund i powracaniem po chwili też mam to samo. Zauważyłem to na TCM, TVN i Filmboxie. Dzieje się tak zwykle po włączeniu tunera. Potem już te kanały chodzą ładnie. Co do tego komunikatu, to akurat przed TVN Lingua mam Playboy (kodowany), więc może przy szybkim pzełączaniu ten komunikat pojawia się z Playboya. Natimast Comedy Central mam podwójny z jednej częstotliwości (podobnie jak Eurosport i Eurosport 2, MTV Polska i VH-1 Polska). Jeden z kanałów Comedy Central kodowany jest w Cryptoworks/Conax, drugi Cryptoworks/Mediaguard, więc może problem wiąże się z tym, że tuner wysyła komunikat, że nie mam uprawnień do oglądania w Cryptoworksie.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez adam9870 » 2008-12-25, 21:03

Niestety ostatni najnowszy soft oryginalny+karta TNK w czytniku i niestety zwiecha na TVN.Dziwi trochę niemoc GI-Polska,że przez 3 miesiące nie może(nie chce)poradzić z tym problemem,a o podglądzie daty uprawnień nie wspomnę.Może hackerzy w softach tzw.edukacyjnych szybciej sobie z tym poradzą.Zdrowych Świąt.
adam9870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2008-01-15, 14:59

Postprzez adam9870 » 2008-12-26, 09:16

O ile mi wiadomo na tunerach linuxowych da się podejrzeć datę uprawnień(w końcu GI to nie złomowy ferdek i kosztuje małe co nie co),a odniesienie do edukacji było aluzją.Natomiast twierdzenie,że zawieszanie się tunka z kartą TNK(780Xspeed) jest moim wymysłem i szkaluję opinię GI-Polska jest gruuuuuuuuuuuubą przesadą.Piszę to co czuję i już od wielu lat mamy demokrację do której odzyskania i ja dołożyłem małą cegiełkę więc ust zamykać już nie wypada.Jeżeli mówienie prawdy na tym forum jest nie wskazane,a wręcz zabronione to...........aha muszę uważać co piszę......
adam9870
 
Posty: 6
Dołączenie: 2008-01-15, 14:59

Postprzez eMTi » 2008-12-26, 10:19

Wejdę w obronę adam9870. Ja i adam9870 mamy GI 780 i niestety mamy problem z tymi zacięciami(nie wiem jak wyglądają u Adama), ale problem z kartą TNK jest. Chivay może GI 870 nie ma takich problemów, ale na GI 780 niestety są tak jak już wiele razy o tym wspominałem, aż głupio się tak ciągle powtarzać.
Telewizja Na Kartę
Cyfra+
Podstawowy+ + Premium Canal+
Golden Interstar S-780 CRCI Xpeed
eMTi
 
Posty: 64
Dołączenie: 2008-11-16, 15:08

Postprzez Marecki » 2008-12-26, 10:19

Właśnie przed chwilą włączyłem mojego XSpeeda S780 i kanały Cyfry+ zgasły, mimo, że mam opłacony abonament. W zakładce karta kodowa (bo kartę Cyfry+ mam w czytniku) widnieje data 26.12.2008. Nie wiem co mam robić, żeby odzyskać obraz.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Marecki » 2008-12-26, 10:29

Podobno nowy soft z 10.2008 miał przepuszczać uprawnienia automatycznie. Czytałem gdzieś, że mogą być problemy z nowymi kartami Cyfry+, ale myślałem, że nowy soft rozwiązał ten problem. Na Canal+ mam ciemny ekran i przed chwilą skorzystałem z instrukcji, którą znalazłem na jednej ze stron internetowych. Zalogowałem się do ICA i dokonałem reaktywacji karty. Mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli to jest wina softu, to liczę, że zostanie szybko naprawione. Czy ktoś z Was miał podobny problem. Jeżeli tak, to jak sobie poradziliście?
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Marecki » 2008-12-26, 11:30

Zrobiłem jak pisałem wyżej, ale na kanałach Cyfry+ nadal ciemno. Nie wiem co mam robić, chyba spróbuje zadzwonić do Telefonicznego Centrum Abonentów. Ale jeżeli będę tak musiał dzwonić co miesiąc, to ja dziękuję.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Marecki » 2008-12-26, 12:39

Od rana nie mam kanałów z oferty Cyfry+, poza tymi, które są dekodowane za pomocą Telewizji na Kartę. Próbowałem już reaktywacji karty przez ICA, dzwoniłem do Telefonicznego Centrum Abonentów i po godzinie oczekiwania uprawnienia również nie dotarły. Wygląda na to, że mój S780 nie przepuścił uprawnień (data to 26.12.2008.). Nie wiem już co mam robić. Za godzinę mecz, a ja, mimo, że odbieram Cyfrę+ legalnie mam ciemny ekran. Proszę o rady.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Jurek » 2008-12-26, 13:26

Marecki - na przyszłośc pisz jeden post i go edytuj, łatwiej sie odpowiada, jak nie trzeba czytać 4 po kolei od jednego autora.
Uprawnienia - przechodza na 100% , 90% ma już uprawnienia na luty. w Twoim przypadku jest inaczej, ale to nie wina softu (używam tego samego). Moim zdaniem skoro reaktywacja nie pomogła, to masz karte z nieszczęsnej serii do wymiany u Dystrybutora (vide posty o kłopotach na początku listopada). Ale próbuj uparcie reaktywacji, nie przez ICA bo ta droga jest na końcu kolejki, tylko przez BOA. Zlekceważ wszystkie "inteligentne" porady konsultanta, włącz TVP3, wyjmij kartę TnK, włóż C+ (jak ich używasz, któraś jest w module?) i do dzieła.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marecki » 2008-12-26, 13:33

Karte TnK mam w module a kartę Cyfry w czytniku. Rozumiem, że mam wyjąć kartę Tnk wraz z modułu i wtedy rozpocząć reaktywację karty. Konsulant na infolinii powiedział mi, że powodem nieprzepuszczenia uprawnień była aktywacja tej karty na Mediasacie a nie na Golden Interstarze. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu dzisiaj aktywować tę kartę, ale mam jeszcze takie pytanie. Czy jeśliby mi się powiodło, to w przyszłym miesiącu uprawnienia przejdą automatycznie, czy trzeba będzie wymienić kartę.
Ostatnio edytowany przez Marecki 2008-12-26, 17:21, edytowano w sumie 2 razy
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez Jurek » 2008-12-26, 13:42

Jesli problem się powtórzy, wymień kartę, tak będzie bezpieczniej. I tak, na czas aktywacji wyjmij moduł Conax z kartą, niektóre moduły tak się zachowują.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości