LX2 brak sygnalu HDMI po wylaczeniu pilotem

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

LX2 brak sygnalu HDMI po wylaczeniu pilotem

Postprzez chemik1980 » 2014-08-16, 16:00

Witam Wszystkich.
Wczoraj dostalem swojego nowego LX2, wrzucilem Hyperiona i dziala pieknie, ale zauwazylem jeden dokuczliwy problem, mianowicie jak wylacze tuner pilotem, wylacza sie od razu telewizor (PHILIPS 47PFL5008K/12), po ponownym wlaczeniu pilotem, wlacza sie tez telewizor i dekoder, ale nie ma sygnalu na wyjsciu HDMI, musze uzyc wylacznika z tylu dekodera, wlaczyc ponownie i jest ok do nastepnego wylaczenia pilotem.
chemik1980
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-08-16, 15:38

Re: LX2 brak sygnalu HDMI po wylaczeniu pilotem

Postprzez zbyniowski » 2014-09-16, 16:13

Też tak mam. Wydaje się, że to jest jakiś bug. Po włączeniu dekodera włącza się również telewizor ale nie po HDMI tylko antena DVBT. Nie pomaga przełączanie w tryb hotelowy i wszelkie inne kombinacje ustawień. Trzeba ręcznie wskazać właściwe HDMI.
Działa tylko włączanie dekodera pilotem, zmiana ustawienia pilota na TV i włączenie telewizora i wtedy auto po właściwym HDMI idzie.

Edit:
Po obserwacjach zauważyłem, że sygnał dawany przez pilota LX do wybudzenia telewizora (Panasonic TXPG20) jest za krótki. Oryginalny pilot TV Panasonic daje sygnał około 1,5 sekundy natomiast ten od LX daje około pół sekundy. Rzeczywiście jak przytrzymam dłużej przycisk włączenia przełączony na TV to załącza bez problemu. Dioda TV też przy tym dłużej miga ale załączenie jednoczesne z tunerem generuje zdecydowanie za krótki sygnał automatycznie. Czy jest możliwość gdzieś zmienić to ustawienie? Wydłużyć automatyczny sygnał z pilota?
zbyniowski
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-09-11, 15:45

Re: LX2 brak sygnalu HDMI po wylaczeniu pilotem

Postprzez chemik1980 » 2014-09-25, 23:06

U mnie niestety to nie pomaga, przytrzymuje pilota i bez zmian, wlacza sie bez sygnalu HDMI, probowalem juz chyba wszystkiego, zmiany kabli HDMI, roznych IMAGE i ciagle tak samo, nie mam juz pojecia co dalej kombinowac, szukam pomocy rowniez na innym zaprzyjaznionym forum...ale nieststy tez nikt nie moze mi pomoc, martwi mnie to, bo sprzet poki co po przesiadce z BSLA jest spoko.

EDIT:

Ten problem pojawia sie u wiekszej ilosci uzytkownikow LX2, na innych forach pojawiaja sie tematy z tym samym problemem i raczej na pewno lezy on po stronie dekodera i niestety rozwiazania nikt nie znalazl.
chemik1980
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-08-16, 15:38


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości