xpeed lx1 lub lx2

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez Frazesik » 2014-04-29, 09:53

Na innym forum oraz w opisie tunera "LX2" na stronie sklepu "XXXX", pod adresem http://www.XXXXX.pl/odbiorniki-linux-hd ... lx2-hd-pvr znalazłem informację, że ten tuner współpracuje także z tunerami "DVB-T" w wersji "USB".

Czy mógłby ktoś podać jakie konkretne modele tunerów pod "USB" współpracują z "LX-ami"???

Z góry dzięki :-) .

Edycja:
regulamin



No to mam już mój nowy nabytek, czyli "LX2" z jedną głowicą "DVB-S2" i jedną głowicą "DVB-T2" i wczoraj podłączyłem wszystko i dokonałem pierwszego uruchomienia.

Okazało się, że "Hyperion 4" był już załadowany, więc załadowałem tylko dla pewności "bootloader" 751 MHz, odpaliłem kartę "Cyfry+" w "oscamie", załadowałem swoją listę kanałów, którą przygotowałem na podstawie tej z poprzedniego sprzętu, jednak niemiłe zaskoczenie spotkało mnie kiedy włożyłem do gniazda "CI" moduł "Cyfrowego Polsatu" (stara wersja, tzn. nie ta "CI+") i przełączyłem na "Polsat Sport".

Zamiast obrazu ukazał mi się komunikat "tego kanału nie ma w twoim abonamencie", więc pomyślałem, że ponowię uprawnienia, ale najpierw przełożyłem moduł do "Uniboxa 9060" i okazało się, że tam on działa.

Próbowałem manipulować w opcji "zadania modułu", tzn. stworzyłem listę kanałów, które mają się dekodować przez moduł, ale dzięki temu uzyskałem tylko to, że kanały, które działają z karty "Cyfry+" się nie blokowały, mimo zainstalowanego modułu.

Zaznaczałem też poszczególne"caid" w opcji pod niebieskim klawiszem, ale też nie dało to żadnego efektu...

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak spowodować, żeby moduł "Polsatu" działał (wiem, że są metody na odpalenie samej karty "Polsatu" w czytniku, ale nie po to mam oryginalny moduł, żeby być zmuszonym do kombinowania)???

Z góry dzięki za pomoc.
EDYCJA:

Trochę poeksperymentowałem przed chwilą z tym modułem "Polsatu" i okazuje się, że po ustawieniu w pozycję "nie" opcji "obsługa wysokiego bitrate" w menu "softcam/CI" i zrestartowaniu modułu moduł zaczyna dekodować tylko obraz "szatkuje" tak jak przy słabym sygnale satelitarnym.

Może to jest jakiś trop dla tych co się znają na rzeczy do zmuszenia modułu "CP" do działania???

Edytuj posty ,nie pisz jeden pod drugim bo odpoczniesz od pisania !

Edycja - do moderatora: To nie moja wina, że nikt inny w międzyczasie nic nie napisał w tym wątku, a wydawało mi się, że dopisywanie do jednego wpisu pytań niekoniecznie powiązanych ze sobą (co ma wspólnego ze sobą pytanie o działanie tunerów usb, z pytaniem o działanie modułu "CI" "Cyfrowego Polsatu"???) spowoduje, że stanie się on mało czytelny i dlatego pisałem osobno, ale jeśli to błąd z mojej strony (przyznam, że powinienem edytować wpis o module i dopisać do niego fragment o eksperymentowaniu, ale było już trochę późno, więc zmęczenie i pośpiech z nim związany zwyciężył...), to przepraszam.
Pozdrawiam.
Mój aktualny sprzęt: "GI Xpeed LX2", "Unibox 9060".
Frazesik
 
Posty: 17
Dołączenie: 2014-04-17, 09:06
Miejscowość: Ciechanów

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-06-20, 13:19

Jestem na etapie wyboru tunera: LX2 czy MB premium mini. Jak wygląda współpraca LX2 z tunerem DVB-T na USB? Czy można go traktować jak dodatkową głowicę, czy można jednocześnie oglądać TV-sat a nagrywać z TV- naziemnej i na odwrót? Poza tym spotkałem się z opinia że tunery GI mają jakieś kłopoty ze stykami slotów kart czy modułów CI? Rezygnuję z E2 na Opticum 9500 i chciałbym coś bardziej stabilnego.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-06-21, 11:05

1-oba tunery to ta sama konstrukcja w różnych opakowaniach :idea: Pamiętaj że MB MINI najczęściej jest sprzedawany tylko z jedną głowicą :!: druga jest opcjonalnie LX ma dwie :!:
2-tuner DVB-T na USB jest traktowany jako trzecia ( lub druga w LX1) głowica więc nagrywanie przebiega normalnie oglądamy jedno , nagrywamy drugie
2a- ważna jest konfiguracja ,bo często o tym się zapomina :!: :idea:
3- nie ma problemu z czytnikami kart :idea: był jeden taki przypadek opisywany na d.v.h.k ale użytkownik po prostu nie wsunął karty do końca :mrgreen: :lol:
jak na pewno wiesz Opticum 9500 oraz GIS 980 nie jest mi obcy i mogę tylko napisać że tuner na MIPS to inna jakość ,nie porównywalna :!:
obojętnie co wybierzesz GI LX czy MB będziesz zadowolony :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-06-22, 12:39

Dzięki. Na Tobie można polegać. Tak tu jak i na innych forach. Mam jeszcze jedno pytanie, skoro miałeś do czynienia z obu tunerami, jaki jest faktycznie wyświetlacz w MB Premium mini, jak na zdjęciach-11 VFD i jak podaje przedstawiciel kol. Rango, czy też jak piszą inni, tylko 8 pozycyjny jak w LX2?
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-06-22, 14:07

Co do wyświetlacza to na 100% nie wiem bo widziałem MB raz (ale powinno być 11 pozycji) lecz przemawia za LX2 dwie głowice , ale zrobisz jak chcesz :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez angelo2507 » 2014-07-04, 16:37

Jestem nowym calkowicie uzytkownikiem tunerow z E2 na pokladzie i mam pytanie w jaki sposob mozna wybrac w LX 1 caid kodowanego kanalu ,wszystko co jest potrzebne do oscam mam wgrane ,ale gdzie i jak teraz wybrac czy ustawic caid, na taki w jakim bym chcial aby dany kanal byl kodowany :->
angelo2507
 
Posty: 1
Dołączenie: 2011-11-27, 20:34

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-05, 15:52

@angelo2507

źle postawione pytanie :idea:
oscam czyta caid np 0B01 czy 0100 z sekcji oscam.server ,oscam.dvbapi pokazuje priorytet dekodowania ,w oscam.user możesz również wpisać caid choć nie ma potrzeby!
W Hyperion ściągnięte config oscam z feed pozwalają włożyć kartę Cyfry i TNK do czytnika i oglądać :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-06, 09:20

Mam problem z nagrywaniem na OPli. Dysk zainicjowany, jest widziany jako /media/usb/. Nagranie następuje bo pamięci ubywa ale próba odtworzenia kończy się niepowodzeniem a w informacji chyba o rozdzielczości wyświetla się 65535 x 65535 i jest głos ale tylko chwilę. Jeżeli wybieram nośnik do przeszukania to wyświetla External Storage sda/media/usb ale gdy chcę go odtworzyć to wyświetla się informacja o braku plików do odtworzenia. Poza tym jak zainicjować dysk np na 2 partycje?
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-06, 10:18

1.dysku nie inicjujemy tylko montujemy :idea:
2.w mount manager każdą partycję montujemy osobno (nie używamy automount)
3.partycja na którą nagrywamy ma być w ext4
4.partycja w NTFS jest dostępna po zamontowaniu w /media/part
opis oczywiście dotyczy HYPERION ,Ty nie piszesz czego używasz :idea: (OPli to nawet nie wiem co to jest :!: wyjaśnij dokładnie)
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-06, 11:11

Używam OpenPli 4.0 bo do tego się przyzwyczaiłem na Opticum 9500, tam był E-panel i tam można było zamontować zewnętrzną pamięć, a tu nie wiem co mam zrobić.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-09, 11:45

sq9 napisał(a):1.dysku nie inicjujemy tylko montujemy :idea:
2.w mount manager każdą partycję montujemy osobno (nie używamy automount)
3.partycja na którą nagrywamy ma być w ext4
4.partycja w NTFS jest dostępna po zamontowaniu w /media/part
opis oczywiście dotyczy HYPERION ,Ty nie piszesz czego używasz :idea: (OPli to nawet nie wiem co to jest :!: wyjaśnij dokładnie)

OK. Partycja do nagrywania zamontowana ale nie mogę zamontować partycji drugiej w NTFS która jest rozpoznawana jako sda6 fuseblk.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-10, 11:30

Nie wiem jakie to OpenPli u Ciebie ,ale jeżeli to jakaś przeróbka czystego OpenPli 4.0 to proponuję zmianę na OpenATV4.1 jak nie chcesz Hyperiona :idea: Możesz być pewny wsparcia oraz najnowszego kernel w ostatnich wydaniach .Nie potrafisz zamontować NTFS w tym co masz bo po prostu brakuje jakiegoś komponentu ,niestety wróżka ze mnie marna więc nie powiem jakiego !
Używanie oprogramowania opartego na OpenPli a nie przeróbek Pli pod inne boxy jest uzasadnione i jedynie słuszne OpenPli jak zauważyłeś nie wspiera GI XPEED ani pochodnych więc po co sobie utrudniać życie :idea: A w modach masz wszystko jak na tacy gotowe ,plus wsparcie z feed :idea:
do wyboru:
HDMU
EGAMI
OpenATV
PKT
EOS
wszystko bazuje na OpenPli
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-10, 14:47

No właśnie za radą zainstalowałem Hyperiona i tam nie mogę zamontować tej partycji. Przepraszam że nie napisałem o zmianie. Dysku wolałbym nie formatować bo mam tam sporo nagrań jeszcze z Opticuma 9500.Za pomocą komendy fdisk-1/df rozpoznawana jest tylko jedna partycja jako dev/sda1.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-10, 21:24

pod niebieskim masz panel w którym wybierasz mount center w nim jest HDD manager w nim pod niebieskim masz pokaż urządzenia tam zobaczysz co masz (jakie partycje)
Punkt montowania/hdd tam jest zawsze dysk w ext najczęściej /dev/sda1 (żeby nie było że nie napisałem te wartości wybierasz kursorem w prawo na pilocie ->)
punkt montowania /media tam zamontujesz tego NTFS /dev/sda2 będzie dostępny w /media/point2 ,albo jakoś tak
jak to ustawisz dajesz zielonym zamontuj i tyle wychodzisz czerwonym

chyba że masz huba i dwa osobne dyski ,ale o tym nie piszesz :idea: :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-11, 19:59

W HDD Menager pokazuje tylko 1 urządzenie: dev/sdb1:255 head, dev/sdb1/block=38913 system="f Win98 Extended. Tu mam do wyboru tylko dev/sdb1 lub nic. W File menager w folderze hdd nie ma nic, w folderze media są; point2 - pusty (nic nie pokazuje), hdd - pusty, sdb6 tam są stare nagrania z partycji NTFS oraz usb i tu są aktualne nagrania z partycji ext4. W Media center rozpoznaje dwie partycje: G2 Parteble(partition5) to jest partycja w ext4, oraz G2 Portable(partition6) to jest partycja NTFS. W menu głównym w informacjach pokazuje że jet widziany HDD G2 Portable Samsung, 320GB ale pokazuje tylko 180GB wolnego, czyli partycję ext4. W tym stanie mogę nagrywać na partycję ext4 i odtwarzać za pomocą różnych odtwarzaczy ale nagrania z partycji w NTFS tylko wybierając Dream explorera i tam wchodząc w folder media lub w Blue Panelu w multimediach w File Explorer. W poprzednim poście podałem że polecenie fdisk-1 pokazuje dev/sda1 czyli dysk wewnętrzny , ale pokazuje sdb1, moja pomyłka.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości