xpeed lx1 lub lx2

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez adibramkarz » 2014-01-05, 12:59

Witam,
Parę dni temu zakupiłem tuner xpeed lx2
Jestem z niego bardzo zadowolony, ale mam parę pytań może trochę śmiesznych ,ale proszę o pomoc
1) Chciałbym wgrać nowy soft Hyperiona, ale nie wiem jak to zrobić.Jak by ktoś mógł opisać krok po kroku jak to zrobić byłoby super
2) Jesli wgram nowy soft czy strace swoje zapisane listy ulubionych kanałów czy tez nie. Jeśli je stracę to jak je zapisać?
3) Czy wyglad Menu sie zmieni?
4) Jak dla mnie najtrudniejsze. Podpiałem dysk z tyłu do usb Wd 2Tb.Sformatowałem go na komputerze standardowo do NTFS( do wyboru mam tylko ext, a brak jest np.FAT32),utworzyłem rowniez 3 foldery na komputerze do dysku o nazwach-Filmy,Timeshift,Timer. Podpialem dysk do tunera. Wstawielm lokalizacje dla nagran dla timeshfitu i dla timera.Zaczynam nagrywac i...
Niby nagrało,ale przy odtworzeniu albo jest głos a jest czarny obraz albo jak sie juz odtworzy to sa straszne lagi i pikselozy na ekranie.Nie wiem o co tu chodzi. Dodam ze kabel hdmi jest sprawny, mam co prawda podlaczony jeden kabel satelitarny ale pewnie nie on jest przyczyna.Moze zly wybieram odtwarzacz( w sumie widze ich tylko dwa), albo moze... juz sam nie wiem co.Dodam jeszcze ze odtworzylem 1 nagranie na komputerze nagrane z tunera i na kompie odtwarza bez problemu i bez zaciec,wszystko ok
Moze cos w ustawieniach nalezy zmienic bo nie wiem
Aha, i odtwarzanie w moim przypadku z timeshiftingu to jakis koszmar, muli sie wszystko strasznie,
5)przy tym sofcie co mam czasem jak przegladam cos w ustawieniach probuje cos zmienic albo tylko podgladnac restrtuje sie( juz z 10 razy mnie sie to zdarzylo,soft mam chyba ten pierwszy z pazdziernika,bo nie wiem gdzie to sprawdzic jaki mam- A jak sprawdza sie soft hyperion- czy sam sa restarty?




Prosze o pomoc

Pozdrawiam
adibramkarz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-01-05, 12:35

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez zukon » 2014-01-05, 15:53

Pobierz Hyperiona, wypakuj pliki na USB - muszą być w katalogu xpeedlx tak jak są w archiwum, wsadź pena do XPeed, włącz zasilanie, poczekaj :D
Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
IPBOX 9900 | HYPERCUBE | XPEED LX3 | XPEED CLASS2 - HYPERION v5.4

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
 
Posty: 76
Dołączenie: 2013-05-11, 20:19

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez adibramkarz » 2014-01-05, 16:01

Ok.Dzieki za info
a co z powyzszymi moimi zapytaniami
Chodzi mi glownie o przyczyne z nagrywaniem
jakim odtwarzaczaczem mam to ogladac? mam softa od openatv
i czy jak wgram nowe soft wszystkie ustawienia bede mial takie same czy musze je na nowo ustawiac
a i czy lista programow bedzie taka sama jaka mialem, bo zmienialem sobie numeracje kanalow itp
Jak moge zapisac liste kanalow obecnych co mam na pendriva
adibramkarz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-01-05, 12:35

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-01-05, 23:24

1.Dostałeś odpowiedź na forum PKT
2.dysk do nagrań w formacie ext3
3.w PKT HYPERION istnieje możliwość zapisu backup listy kanałów oraz konfiguracji tunera w OpenATV jest pełny backup lub wybieranie ręcznie co chcemy archiwizować (trudniejsze)

format ext3 jest czytelny w kompie z windows :idea:
Pomoc znajdziesz też tu:

viewforum.php?f=50
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez lukaso » 2014-01-18, 20:21

Witam wszystkich Pana Jurka szczególnie gorąco witam , po długiej przerwie znów mam Xpeeda tylko teraz to LX2 zastąpił on wysłużone i uszkodzone Duo.
Sprzęcik fajny szkoda tylko że HDD do środka nie można włożyć .
Trochę już się zestarzałem i nie mam czasu na zabawy tak jak kiedyś LX ma mi służyć do oglądania i nagrywania i tu problem zabrałem z Duo HDD z nagranymi audycjami wsadziłem do obudowy postawiłem obok podłączyłem USB i ciemno niema zapisanego materiału choć dysk jest widoczny w systemie niechciał bym inicjować go bo stracę zawartość .Chciałbym też mieć dostęp do filmów pod jakimś przyciskiem w duo to był przycisk R
Soft jaki mam to PLI ,może na innym będzie to działać lepiej ?
E2 nie jest mi całkiem obca miałem duo trochę w nim grzebałem ale z tym sobie nie mogę poradzić .
Który soft jest najstabilniejszy ,z dobrym obrazem według was?
lukaso
 
Posty: 43
Dołączenie: 2007-07-28, 21:37

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez zukon » 2014-01-19, 00:09

Polecam Hyperion 3:

DOWNLOAD:DOWNLOAD GI XPEED LX 1/2 IMAGE SVN2642

Dysk twardy zamountuj z disk managera ewentualnie zmień mu label na na hdd:
Kod: Zaznacz wszystko
tune2fs -L hdd /dev/sda1

wszystkie nagrania powinny pozostać nietknięte.
Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
IPBOX 9900 | HYPERCUBE | XPEED LX3 | XPEED CLASS2 - HYPERION v5.4

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
 
Posty: 76
Dołączenie: 2013-05-11, 20:19

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez lukaso » 2014-01-19, 09:25

Zainstalowałem Hyperiona 3 podłączyłem HDD i jest tak jak pisałeś wszystko gra
tylko jest inny problem nie mogę się ostać do tunera przez FTP Total Comanderem Hyperion ma swoje hasło ?
hasło już znalazłem mogę się łączyć
lukaso
 
Posty: 43
Dołączenie: 2007-07-28, 21:37

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez zukon » 2014-01-19, 10:30

root/pkteam
Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
IPBOX 9900 | HYPERCUBE | XPEED LX3 | XPEED CLASS2 - HYPERION v5.4

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
 
Posty: 76
Dołączenie: 2013-05-11, 20:19

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez lukaso » 2014-01-19, 11:21

zukon napisał(a):root/pkteam

tak znalazłem to jest ok sofcik niezły tylko nie mogłem poszukać pliku CCcam .cfg
powiniem być w etc ale go tam nie było
teraz zapodałem Egami ale już z tym uciekam nie pasuje mi zupełnie wruce do Hyperiona ale chce jeszcze sprawdzić PLI
Chciałbym oprogramowanie najbardziej spolszczone
przetestowałem PLI jak to PLI
są jeszcze jakies softy warte uwagi ?
najbardziej mi leży Hyperion ale za nic nie mogę znaleźć plików CCcam .cfg żeby go edytować

znalazłem ;-) tylko dlaczego jest w /var/keys ?
w duo miałem go w etc
ale ważne że działa
lukaso
 
Posty: 43
Dołączenie: 2007-07-28, 21:37

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez manitu » 2014-01-30, 21:12

Cześć
Może głupie pytanie ale dla mnie ważne. Czy problem dzielenia nagrywanego materiału na 4 GB kawałki dotyczy tego tunera?
manitu
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-14, 19:31

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-01-31, 11:30

Dzielenie materiału odbywa się tylko gdy format dysku jest nie odpowiedni np. FAT32 , na NTFS nie można nagrywać :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez manitu » 2014-01-31, 21:31

Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. zapytam inaczej: czy jest taki system plików w jakim należy sformatować dysk aby nagrania nie były dzielone, obsługiwany przez ten dekoder?
manitu
 
Posty: 17
Dołączenie: 2011-01-14, 19:31

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez zukon » 2014-01-31, 22:27

np: ext4
Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
IPBOX 9900 | HYPERCUBE | XPEED LX3 | XPEED CLASS2 - HYPERION v5.4

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
 
Posty: 76
Dołączenie: 2013-05-11, 20:19

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez mr_tvsat » 2014-02-11, 07:25

witam, dawno nie pisałem, ale cieszyłem się moim nabytkiem LX2 :-D Wszystko działa super, dzięki PKT :!:
Ale jak to bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia w związku z czym mam pytanie czy wiadomo coś bliżej o LX3 :?: kiedy można go się realnie spodziewać i oczywiście czy będzie wsparcie ze strony PKT :?:


PS Jeśli ktoś chce mieć tani i niezawodny tuner polecam LX2 mam go od ponad miesiąca i nigdy mnie nie zawiódł, a ilość pluginów jest oszałamiająca i gwarantuje dużo zabawy na długie zimowe wieczory :-)
mr_tvsat
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-10-18, 18:24

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-02-11, 10:56

Z moich informacji wynika że w sprzedaży w Polsce , nawet w europie nie będzie go w najbliższych tygodniach :idea:
I oferowane ceny nie są zachęcające ok 360 euro ,z dwoma tunerami DVB-S2 tylko :idea:
W kilku sklepach internetowych jest wystawiony jako nie dostępny ,w celach badania rynku jakie jest zapotrzebowanie :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości