Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Postprzez limonka » 2011-09-30, 13:52

Moi rodzice mają TV LG z jednym gniazdem SCART. Dotychczas bezproblemowo uzywali Xpeed 780 podłączonego właśnie przez EURO (RGB). Jako, że w naszym terenie pojawiła sie mozliwość odbioru DVB-T, zakupiłem im tuner WIWA HD-50. Podłączyłem im ten tuner do gniazda scart VCR w 780. Jest obraz z tunera dvb-t, ale niestety zniknął obraz z Xpeeda. Pojawia sie tylko po wyłączeniu tunera WIWA z sieci (nie pomaga wyłączenie w stan czuwania). Wykorzystałem wszystkie mozliwe opcje dotyczące SCART dostępne w menu obydwu tunerów, ale bez skutku. W ten sam sposób podłaczyłem odtwarzacz DVD i problem powtórzył się. Ale sprawdziłem tą samą konfigurację na moim starym tunerze Mediasat Pioneer 1530 i tam nie ma najmniejszego problemu z odbiorem TV-sat po wyłączeniu WIWY czy DVD w standby. Przypuszczam, że problem tkwi w podłączeniu pin-ów w SCART VCR Xpeeda.
Co prawda mógłbym podłączyc Xpeeda do TV przez gniazda RCA lub antenowe, a tuner DVB-T wpiąć bezpośrednio w SCART TV, ale obraz z sat bez RGB straci na jakości. Ponadto rodzice przyzwyczaili sie już, że obraz z sat pojawia się na TV automatycznie po włączeniu Xpeeda (pilota od TV używaja tylko do jego włączania i wyłączania). Można także pozostać przy podłączeniu do SCART VCR, ale sami wiecie, że ciągłe włączanie lub wyłączanie tunera dvb-t z sieci nie jest zbyt komfortowe.
Proszę o sugestie, jak rozwiązac ten problem.
limonka
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-09-30, 13:18

Re: Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Postprzez Jurek » 2011-10-03, 08:04

Seria Xpeed nie ma tzw. "przelotki" na gniazdach SCART, stąd taka, a nie inna reakcja. Możesz spróbować poprzez jakiś rozdzielacz scart, ale po sprawdzeniu specyfikacji rozdzielacza w jaki sposób obsługuje przełączanie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Postprzez limonka » 2011-10-04, 20:31

A czy istnieje techniczna możliwość połączenia tych tych dwóch gniazd, właśnie tak aby połączenie zafunkcjonowało jako "przelotka" ? Czy nie jest to kwestia połączenia ze sobą odpowiednich pin-ów ?
limonka
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-09-30, 13:18

Re: Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Postprzez Jurek » 2011-10-05, 07:34

Raczej nie, to jest też kwestia odpowiedniego sterowania
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Podłaczenie STB dvb-t do SCART VCR - brak obrazu

Postprzez limonka » 2011-10-13, 11:23

Wpadł mi w ręce GM Unibox 9080 i sprawdziłem z ciekawości taką samą konfigurację i wszystko ładnie działa przy obydwu urządzeniach włączonych do sieci. Na TV pojawia się obraz tego urządzenia, które w danej chwili jest wzbudzane ze stanu czuwania i urządzenie nie zakłócają sie wzajemnie. No ale używanie zewnętrznego tunera DVB-T podłączonego do GMU 9080 DVB-S/T jest bezsensowne.
limonka
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-09-30, 13:18


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości