xpeed lx1 lub lx2

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-11, 20:48

znaczy się uruchomiłeś "Atomount" ?
ale inaczej jak chcesz oglądać to co jest na NTFS jak nie przez dreamExplorer?
poza tym piszesz dość chaotycznie ,jak dla mnie ;-) bo z jednej strony mi wychodzi że Twój dysk jest najprawdopodobniej nie za bardzo fachowo formatowany(dlatego E2 ma problemy z rozpoznaniem partycji)
A z drugiej widzę że możesz korzystać z materiału na nich tylko nie tak jak byś chciał ,tylko mi trudno rozszyfrować jak :!:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-11, 21:53

Dysk sformatowany za pomocą MiniTool Partition Wizard Professional Edition na dwie partycje EXT4 i NTFS, logiczne. Dopiero po tym przeniosłem nagrania na partycję NTFS i tak podłączyłem do tunera. Faktycznie przy któreś próbie uruchamiałem , mimo twoich ostrzeżeń, Automount. To co, mam na nowo zainstalować hyperiona? Myślałem że nagrania w NTFS są odtwarzane przez jakiś odtwarzacz.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-12, 01:09

wyłącz zrestartuj tuner i poustawiaj ,a co do NTFS to ja nie szukałem innego rozwiązania ;-) Chodzi zapewne o to że pod guzikiem MEDIA jest problem z wejściem ?
Dream Explorer ma odtwarzacz i tam filmy z NTFS się uruchamiają ??
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-12, 09:31

Nie wiedziałem że żaden odtwarzacz nie odtwarza plików NTFS i stąd moje usiłowania zamontowania dysku aby był widziany przez media, a nie okrężną drogą, gdyż cały czas myślałem że coś żle robię. Stare przyzwyczajenia z Opticuma9500, tam z tym na OpenPli nie było problemów. Poprzez Dream Explorera mogę wszystko odtworzyć. Teraz nawet odtwarzacz otwiera pliki, ale muszą być tak jak nagrano , tzn plik .ts, .meta itd a nie w folderze. Teraz mi jeszcze brakuje pluginu MultiQuikButton, KeyMaper to trochę za mało.
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-12, 11:04

keymaper w Hyperion jest jedyny bo MultiQuik robi problemy i na razie tak zostanie :-/
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-13, 10:51

Czy jest jakiś plugin lub "skrót klawiszowy" do szybkiego usunięcia, nie odmontowania, urządzenia podłączonego do usb?
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-07-13, 11:51

nie ma takiego ,ale jest on w E2 nie potrzebny :idea:
Można wyciągnąć bez problemów !
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez pit24316 » 2014-07-13, 12:40

To czy wyjęcie pamięci usb w stand-by jest bezpieczne?
Jak za pomocą Openwebif odtwarzać kanał inny niż oglądany na TV i nie z tego samego transpondera,(to mi chodzi),na tunerze dwu głowicowym? Dlaczego, mimo wpisów w konfiguracji nie działa przycisk stand by po długim naciśnięciu jako menager wyłączania?
pit24316
 
Posty: 16
Dołączenie: 2014-06-20, 13:04

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez gothic77 » 2014-08-08, 13:52

Mam do Was parę pytań w temacie lx2

Poczytałem trochę i powiem, że brzmi to wszystko kusząco, aby stać się użytkownikiem lx2
Chciałbym się jednak dowiedzieć od osób, które mają z tym tunerem styczność:
- czy osoba, która nie ma pojęcia o Linuxie w szczególności o obsłudze E2 poradzi sobie z tym wszystkim?

Do czego jest mi potrzebny tuner:
- po pierwsze do współpracy z modułem CAM NC+, bo takowy posiadam, a TV i gniazdo w nim zrobiło mi psikusa, bo nie współpracuje tak jak powinno (chodzi o uprawnienia i łapanie aktywacji)
- potrzebny jest mi tuner szybko działający z dobrym obrazem
- chciałbym również uruchomić multiroom (przez WiFi) na drugi tuner marki Ferguson Ariva (wiem, że karta z modułem jest parowana, ale zależy mi jedynie na paru kanałach, które akurat nie są parowane)
- obowiązkowe nagrywanie na dysk ew. pendrive

Obawiam się, że sam sobie przy tym nie poradzę dlatego chciałbym zasięgnąć języka.
- 600zł+ piechotą nie chodzi :)

Z góry bardzo dziękuję!
gothic77
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-08-08, 13:26

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-08-08, 16:09

1.jeżeli ma być udostępniona karta to nie może być w Cam CI ,tylko w czytniku w tunerze :idea:
2.większość użytkowników nie miało styczności z E2 ,ale dają radę :!: :idea:
3.wszystko w tunerze robisz sam nie licz na to że ktoś zrobi to za Ciebie ,czytanie postów, metodą prób i błędów ,dochodzenie do poprawnej konfiguracji samemu :idea:
- jak masz takie nastawienie ,to możesz kupować :idea:
- jak myślisz że kupisz tuner włożysz kartę i gotowe to nie kupuj :!: :idea:

tuner działa szybko,nagrywa,ma udogodnienia sieciowe,dobry czysty obraz SD i HD , nie grzeje się ,obsługuje nowe cam CI+polsatu (starych nie obsługuje) ma 2x czytnik kart :idea:
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez gothic77 » 2014-08-08, 16:17

sq9 napisał(a):1.jeżeli ma być udostępniona karta to nie może być w Cam CI ,tylko w czytniku w tunerze :idea:
2.większość użytkowników nie miało styczności z E2 ,ale dają radę :!: :idea:
3.wszystko w tunerze robisz sam nie licz na to że ktoś zrobi to za Ciebie ,czytanie postów, metodą prób i błędów ,dochodzenie do poprawnej konfiguracji samemu :idea:
- jak masz takie nastawienie ,to możesz kupować :idea:
- jak myślisz że kupisz tuner włożysz kartę i gotowe to nie kupuj :!: :idea:

tuner działa szybko,nagrywa,ma udogodnienia sieciowe,dobry czysty obraz SD i HD , nie grzeje się ,obsługuje nowe cam CI+polsatu (starych nie obsługuje) ma 2x czytnik kart :idea:

Dzięki za odpowiedź!

Jak się ma np. sprawa z softem jaki jest dostarczany od producenta?
- chodzi mi właśnie o tą opcję... wkładam, odpalam i działa :) czy na takim sofcie jest to możliwe...

Rozumiem, że po włożeniu modułu CAM z NC+ w przypadku E2 będzie potrzebny wpis, aby działał moduł?
- przy okazji tematu modułu to czy miał ktoś problemy z modułami NC+? czy z jakimś model mnie pracuje np. tuner prawidłowo

Myślałem, że jest możliwość, aby po podłączeniu modułu również jest możliwa opcja multiroom, co do programów nie parowanych na drugim tunerze :/
- dobrze, że nie pakowałem się w drugiego Fergusona
gothic77
 
Posty: 2
Dołączenie: 2014-08-08, 13:26

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez sq9 » 2014-08-08, 20:34

To nie jest tak jak myślisz z tym "softem producenta"
generalnie producent wypuszcza co jakiś czas poprawki "głównego sterownika" z tego typu tunerami jest jak z komputerem czy laptopem :idea:
chcesz windows to masz bo go kupujesz ,chcesz linux instalujesz i używasz.

a do tunerów G.I. XPEED LX jest ENIGMA2 na bazie OpenPli:
Hyperion od PKT
EGAMI
OpenATV i jeszcze kilka

Najczęściej sprzedający (nie producent) oferuje Ci przygotowany do użytku sprzęt tak jest w popularnych sklepach internetowych :idea:
Standardowo(fabrycznie) LX-y mają wgrane oprogramowanie oparte o Open Pli 3.0 to easy-gui-3.0 i jest bardzo nie aktualne :idea:
nie wiem dokładnie jak to jest teraz w przypadku G.I.Polska musi się wypowiedzieć @Jurek bo tego tematu nie znam :idea:
co do działania modułu cam to moje informacje są oparte na cudzej wiedzy wiem tylko na pewno że moduły CP(nowe) działają a conax NC+ :shock: :?: :?: nie wiem
jeżeli chodzi o uruchomienie to E2 posiada wbudowane MENU do obsługi nie trzeba go "dogrywać" wchodzisz ustawiasz i gotowe!
jednak najczęściej cam nie pozwala na jednoczesne nagrywanie i oglądanie z dwóch głowic (to jest ograniczenie cam nie tunera) po włożeniu samej karty do czytnika możesz nagrywać nawet kilka programów i oglądać jednocześnie inny :idea:
PIP nie działa w LX1/2 działa w LX3
GI XPEED CLASS S2| GI XPEED LX2 | GI XPEED LX3 HYPERION v 8
Awatar użytkownika
sq9
Moderator
 
Posty: 555
Dołączenie: 2011-04-05, 22:27

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez Jurek » 2014-08-11, 07:18

Każdy LX 1 czy LX2 wychodzący od nas ma wgranego Hyperiona od PKT, dodatkowo ustawienia czytników pod nc+ czy smartHD+. Oczywiście sklep czy hurtowania współpracująca może stosować własne rozwiązania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez rtipl » 2014-08-12, 13:22

Witam.

Aktualnie posiadam Golden media spark reloaded, zastanawiam sie nad kupnem drugiego sparka albo nowszego Xpeed LX1.

GM spark reloaded posiada procesor 450 MHz bazujacy na CPU a Xpeed LX1 700 mips i nie wiem czy to da sie jakoś porównać?
rtipl
 
Posty: 1
Dołączenie: 2014-08-12, 13:16

Re: xpeed lx1 lub lx2

Postprzez zukon » 2014-08-12, 15:40

XPeed LX jest zdecydowanie szybszy, ma więcej pamięci.
Polish Koders Team

CZAS NIE &#%$!! NIE STANIE!
IPBOX 9900 | HYPERCUBE | XPEED LX3 | XPEED CLASS2 - HYPERION v5.4

NIE POMAGAM NA PW!!!
OGLĄDANIE PŁATNEJ TELEWIZJI BEZ OPŁACONEGO ABONAMENTU JEST PRZESTĘPSTWEM
zukon
 
Posty: 76
Dołączenie: 2013-05-11, 20:19

PoprzedniaNastępna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość