lista kanałów

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

lista kanałów

Postprzez dido77 » 2008-09-19, 12:01

witam kiedy aktualizacja listy kanałów dawno juz nie było pozdrawiam narka
dido77
 
Posty: 13
Dołączenie: 2008-04-22, 08:14

Postprzez marcines » 2008-09-19, 13:24

Witaj
Jaki problem samemu zaktualizować listę kanałów i ułożyć pod swoje potrzeby. :-P
I tak "gotowiec" nie przypasuje każdemu. ;-)
Sam osobiście korzystam z listy kanałów z 2007 roku co jakiś czas aktualizuje, łącznie z dodaniem satelity.
Naprawdę pod względem edycji (oczywiście z poziomu tunera ;-) ) GI są OK.
Pozdrawiam
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez zakupy777 » 2008-09-21, 09:46

Moim zdaniem z tunera koszmarnie edytuje sie liste.

Czy jest jakas mozliwosc, by w tunerze dac wyszukiwanie kanalow, pozniej zapisac liste na usb (do tej pory wiem, ze to mozliwe), a pozniej odczytac te liste na domowym kompie np. w Excelu, ulozyc sobie wszystko wg indywidualnych preferencji, zapisac do pliku i ponownie zapisac do tunera?
zakupy777
 
Posty: 24
Dołączenie: 2008-09-14, 00:45

Postprzez zakupy777 » 2008-09-21, 09:47

I jeszcze jedno - najlepiej, by ta lista byla przenoszalna w ramach wszystkich tunerow GS (czy tak jest?) oraz pomiedzy tunerami innych producentow (wlasnie czy tu jest jakis standard powszechnie uznany?).
zakupy777
 
Posty: 24
Dołączenie: 2008-09-14, 00:45

Postprzez zakupy777 » 2008-09-21, 09:49

I trzy - dlaczego jak dam sortowanie kanalow alfabetycznie, to nie moge juz pozniej recznie przeniesc niektorych kanalow na poczatek listy (tylko tuner na sile caly czas trzyma to alfabetyczne sortowanie i wylacza zielony guzik w menu edycji kanalow). Moim zdaniem sortowanie powinno nastepowac tylko w momencie, kiedy klikam na te opcje i pozniej powinna byc mozliwosc indywidualnych modyfikacji wg upodoban.
zakupy777
 
Posty: 24
Dołączenie: 2008-09-14, 00:45

Postprzez eskim » 2008-09-21, 12:20

Lista Hot-Ast baza danych 26:
Do paczki Muzyka dodany kanał DJTV
Do paczki Bajki/Sport dodany kanał Arriadia
Do paczki Polskie/Info dodane kanały z paczki SKY,dla części zmieniłem nazwę na bardziej sensowną
Wgranie listy powoduje zmianę ustawień dla trzech przycisków na pilocie
-czerwonego
-zielonego
-F2
Image
Ostatnio edytowany przez eskim, 2008-09-21, 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez zakupy777 » 2008-09-21, 13:30

eskim, jakim programem tworzysz te listy?
zakupy777
 
Posty: 24
Dołączenie: 2008-09-14, 00:45

Postprzez eskim » 2008-09-21, 15:45

Porządnego edytora dla tego sprzętu na ten moment niema :-( jakim programem :?: hm. tym programem jest tunek 870X :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez Jurek » 2008-09-21, 17:26

@zakupy777 - na przyszłośc nie pisz paru postów jeden po drugim, tylko edutuj pierwszy dopisując. Ułatwia to odpowiedź.
Odpowiadając po kolei:
- Xpeed-y w powszechnej opinii mają najlepszy system edycji z wszystkich tunerów. To, że go nie znasz/ nie potrafisz obsługiwać to jeszcze nie powód do opinii typu "koszmarne". Jeśli opanujesz instrukcję obsługi, to ułożenie listy na Astrę i HB zajmie Ci 15 min z zegarkiem w ręku.
- edytor do tego tunera jest znacznie gorszy niż sam tuner, eskim ma rację
- jak chcesz przenosić kanały w sortowaniu alfabetycznym? Przecież to kompletnie bez sensu, albo alfabetyczne, albo własne ustawienia. Sortowanie alfabetyczne generalnie służy do szybkiego znalezienia konkretnego programu na liście, wybierasz go, przełączasz w tryb normalne i już widzisz gdzie jest. Proste i skuteczne.
- lista jest przenośna na wszystkie tunery Golden Interstar/Big Sat z serii Xpeed oraz Premium. Uniwerslana na wszystkie typy sprzętu - niemożliwe, inne parametry, sortowania, dane zapisywane przez tuner etc.
- zczytanie listy na USB oraz jej późniejsza edycja jest możliwa wyłącznie w STBDManager, czyli edytorze. Oprócz listy settingi zawierają np. ustawienia Użytkownika, parametry anteny itd. Excel tu odpada. Z powodów podanych wyżej, łatwiej jest zrobić to w tunerze.

Na koniec mała podpowiedź - potrenuj trochę tuner z instrukcją w ręku. Wszystko jest tam opisane krok po kroku. Jak będziesz się bawił metodą prób i błędów (jak np. przy przenoszeniu kanałów w sortowaniu alfabetycznym :shock: ) to niepotrzebnie się podenerwujesz.
powodzenia
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez eskim » 2008-09-21, 20:04

@Jurku jak dla mnie edytor list na kompie nie jest potrzebny wcale i nie wiem czy to nie jest dobry kierunek powinniście dodać info -Do naszego sprzętu nie ma edytorów list na kompa wszystko to co zrobisz na kompie zrobisz na ekranie własnego telewizora siedząc wygodnie we własnym fotelu (i popijając piwo :lol: ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez zakupy777 » 2008-09-21, 22:28

@Jurku, nie chce wyjsc na potwora i nie bede ukrywal, ze nie mam za bardzo porownania z innymi tunerami (mnie tam tv sat nie potrzebna do zycia ;) to tunerek dla moich rodzicow), ale wyjatkowo nie podoba mi sie system edycji kanalow.

Moich kilka uwag:

1. W wielu miejscach jest tak, ze do zaznaczania pozycji z listy uzywa sie klawisza ok. Jednak w menu edycja kanalow do tego celu sluzy nie wiedziec czemu klawisz f1. Moim zdaniem sposob korzystania z menu powinien wszedzie powielac te same mechanizmy i odruchy.

2. Skoro juz do zaznaczania wybrano inny przycisk w tym menu, to szkoda, ze ktos nie wpadl na pomysl, by byla mozliwosc zaznaczenia i od razu przejscia do kolejnej pozycji. Mnie tuner na Astrze i Hotbirdzie zlapal ok. tysiaca kanalow niekodowanych, z tego prawdopodobnie bede chcial zostawic ok. 100-150. Mozna sie wkurzyc kilkajac na niezbyt wykodnej klawiaturze pilota f1 i klawisz w dol na zmiane. Wolalbym juz np. 950 razy kliknac f1 i jedynie w miejscach gdzie sa kanaly, ktore chce zostawic przejsc klawiszem w dol (zawsze to tylko 950 klikniec zamiast 1900 klikniec tak mniej wiecej).

3. Chcialbym uzyskac nastepujaca liste. Na poczatku kanaly polskie (ok. 10), pozniej alfabetycznie pozostale kanaly. Tego sie nie da zrobic na moim tunerze w prosty sposob. Bo jak wybiore opcje aflabetycznie, to juz nie moge zmienic pozniej kolejnosci. Skad taki pomysl? Z tunera ma korzystac glownie moja mama i ona bedzie zainteresowana tylko tymi polskimi kanalami. Dla innych uzytkownikow okazyjnie przydadza sie pozostale i tutaj kolejnosc afabetyczna bylaby mile widziana.

4. Teoretycznie macie listy ulubionych kanalow. Ok, to jest dobre dla czlowieka wychowanego w erze komputerow, ale sprobuj nauczyc 60-70 letnia osobe, ktorej juz wzrok niezbyt dopisuje korzystania z listy ulubionych kanalow. Za duzo klikniec. Taka osoba chce wlaczyc tuner i co najwyzej uzywac klawiszy program w gore, program w dol, ciszej, glosniej, moze jeszcze klawiszy program 1, program 2 itd. Ewentualnie gdyby to bylo jeszcze tak, klikam FAV + 1 i mam ulubiony kanal pierwszy, byloby to jeszcze do nauczenia (choc ograniczyloby liste ulubionych kanalow, choc teoretycznie na klawiaturze pilota moglyby byc klawisze FAV czerwony (dla mamy), FAV zielony (dla taty) itd.)

5. Swoja droga jestem ciekawy czy firma Golden Interstar robila jakies testy intuicyjnosci interfejsu uzytkownika wsrod roznych grup docelowych. Smiem twierdzic, ze nie (choc nie chcialbym, aby zabrzmialo to niegrzecznie).

6. Mnie przydalby sie jeszcze jakies opcje, w stylu usun wszystkie kanaly, tylko zostaw te z dzwiekiem po angielsku, francusku i polsku. Dodatkowo powinna byc jeszcze jakas opcja w stylu, co zrobic z kanalami, dla ktorych wersja jezykowa audio jest niewyspecyfikowana (usun/pozostaw do recznego przejrzenia i ewentualnego usuniecia).

I jeszcze pare uwag interfejsowych, juz przy okazji:

7. System pomocy na dole ekranu. To przewijanie listy z podpowiedziami nie jest chyba najszczesliwsze. Za dlugo trwa zanim sie dowiesz do czego jaki klawisz sluzy. Ja osobiscie wolalbym jakis klawisz typu pomoc i na dole przypomnienie w stylu "masz problem, nacisnij pomoc" i potem pojawia sie jakies okienko z wyspecyfikowaniem znaczenia klawiszy i np. kilkoma uzytecznymi wskazowkami.

8. Zaznaczenie elementu w menu jest zrobione za malo kontrastowym kolorem. Roznica jest slabo dostrzegalna jesli dolaczony tv nie jest super jakosci badz siedzimy dalej. Nie mozna by tego zrobic np. bialy/czerwony, albo bialy/czarny (dwa mocno kontrastowe kolorki)?

8. Uaktualnianie oprogramowania. Po wczytaniu nowego softu odbiornik wyswietla napis, ze teraz oprogramowanie bedzie uaktualniane i prosze niczego nie dotykac. Ponizej sa dwa przyciski ok i powrot. Ja spodziewalbym sie, ze najpierw musze kliknac ok i dopiero po kliknieciu rozpocznie sie aktualizacja. TYmczasem... juz w tym momencie nie nalezy na nic klikac. Moze zamiast tych przyciskow powinien byc na dole np. znak stop.

Oczywiscie nie twierdze, ze zjadlem wszystkie rozumy, ale dla mnie urzadzenie intyicyjne to takie, z ktorego mozna korzystac bez instrukcji obslugi. NIestety w przypadku GI nie bylo to mozliwe. I odeslanie do instrukcji dobitnie o tym swiadczy. Mnie zdarzalo sie w zyciu projektowac interfejsy oprogramowania i zapewniam cie, ze wiele ciekawych doswiadczen i spostrzezen dostarcza obserwowania uzytkownikow, ktorzy nie sa komputerowymi guru i nie uzywaja softu z instrukcja obslugi.

I juz na koniec - dlaczego moj tuner od klikniecia czerwonego przycisku na pilocie do momentu pojawienia sie obrazu na telewizorze potrzebuje az 15 sekund? Zmierzylem to dzis z zegarkiem i... az mnie zatkalo. Przeciez to niemal jak windowsy? Naprawde nie mozna bylo wykombinowac innego rozwiazania. Ok, rozumialbym, gdyby to byl czas po wlaczeniu tunera do sieci, ale ja mowie o sytuacji, gdy tuner jest uspiony i naciskam na klawisz pilota, by go wlaczyc. Brr...

Nie traktuj tego posta jako rzucania kamieniami w kogos, ale moze choc niektore uwagi kiedys sie przydadza. Niestety nie wystawilbym za wysokiej oceny z intuicyjnosci interfejsu, choc jak pisalem nie mam za bardzo porownania z innymi tunerami. Ale to, ze gdzies jest gorzej, to mimo wszystko slabe wytlumaczenie.

Wracajac na koniec do listy kanalow, dlaczego taka lista nie moglaby byc wczytywana przez tuner jako zwykly CSV (coma separated values)? Marzy mi sie jakas uniwersalnosc w tym temacie? Moze niech GI namowi choc ze dwoch, trzech producentow i zaproponuje jakis wspolny fajny prosty standard.
zakupy777
 
Posty: 24
Dołączenie: 2008-09-14, 00:45

Postprzez Jurek » 2008-09-22, 08:07

Post długi i ciężko na niego odpowiedzieć w pełni, ale spróbuję:

ad.1 - F1 jest uniwersalnym klawiszem do zaznaczania i działą w wielu punktach edycji. Mozna zaznaczyć dowolna liczbę kanałów do usunięcia, do przesunięcia (hurtem !!!!) itd. Jesli miałby do tego służyć wyłącznie klawisz OK, to nie byłoby możliwe zanzaczenie wielu pozycji, a o to chodzi. Np. wystarczy, że raz przeszukasz całą listę, zaznaczając F1 to co jest do wyrzucenia. Potem klik - i robota skończona. OK służy do wielu innych rzeczy w edycji i nie może być stosowany w tym miejscu

ad.2. Można się zgodzić. Kontrargument - idziesz po liście, zaznaczasz kanały, kursor przeskakuje pozycję niżej. Układałem w życiu kilkaset razy listę i na 100% zaznaczysz wiele razy nie ten kanał co trzeba. Więc kursor w góre, ponownie F1, itd. Więc mamy odwrócenie sytuacji. Dlatego może być albo tak, albo tak, w tym przypadku kursor zostaje na pozycji.

ad.3. Jeszcze raz odwołam się do logiki - jak przesuwać kanały, jeśli wybierasz sortowanie alfabetyczne? Przecież alfabet jest determinantą w tym przypadku. Rozwiązanie Twojego problemu - zrób sortowanie alfabetyczne, zgodnie z nim dodaj kanały do listy Ulubionych, a następnie zlikwiduj sortowanie na Ulubionych i przesuń kanały na liście Ulubionych. W tym tunerze można to zrobić także w odniesieniu do Ulubionych (przesuwanie).

ad.4 - właśnie po to są Ulubione, żeby tworzyć listy dla różnych użytkowników. Stwórz listę Babcia i pamiętaj tylko o tym, żeby w momencie wyłączenia tunera zostawić na tej liście. Po włączeniu pozostaje tylko klikać góra/dół i zmieniać siłę głosu.

ad.5 - badania zrobiliśmy, najbardziej wiarygodne, bo na podstawie zgłoszeń użytkowników. Ten tuner jest efektem współnej pracy wielu naszych klientów, praktycznie od pół roku jest już w kształcie postulowanym właśnie przez użytkowników. Rozumiem, że przyzwyczajenia są różne, dla przykładu znam przypadki osób, które całe życie używały Nokii, potem np. Ericssona i nie mogły się nadziwić, że w tym drugim takie nieprzyjazne menu. Po paru tygodniach większośc docenia to drugie rozwiązanie. Analogii tego typu jest mnóstwo.

ad.6 byłoby super, ale weź pod uwagę, że to nie jest komputer ;-)

ad.7 - Opróćz Ciebie pewnie paru innych klientów też by wolało Pomoc (ach te windowsy), przewijanie jest rozwiązaniem zgłoszonym właśnie przez użytkowników.

ad.8 - zgadzam się,

ad.9 - zgadzam się

Start - przesadziłeś z tym Windows, chciałbym żeby tak było. A poważnie - w ciągu tego startu tuner ładuje do pamięci wszystkie ustawienia. Moim zdaniem 15 sek. po włączeniu to mała cena za szybką i bezproblemową pracę później. Taka była alternatywa. Jest jakiś powód (oprócz procesora etc.) że tunerów Xpeed nie dotyczy problem zawieszeń , stop-klatek itd.


Uniwerslane listy - niezależnie od przyjętego formatu, siedzę w tym 18 lat i wierz mi, nie ma takiej możliwości, żeby paru producentów się dogadało w tej kwestii. Powtózę - oprócz listy kanałów settingi zawierają ustawienia systemowe i użytkownika, nie ma 2 takich samych tunerów.

Dzięki za aktywność i uwagi, nie biorę ich do siebie tylko traktuję jako pomoc w rozwoju sprzętu. Każdy z nas jest "skażony" przyzwyczajeniami, szczególnie jeśli ma do czynienia z jakimiś innymi rozwiązaniami. Dlatego tak cenne są takie uwagi jak Twoje.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez mlero » 2008-09-24, 18:59

I jeszcze moja uwaga:
Przy przeszukiwaniu ręcznym kanałów jest pewna pułapka :!:
Jak wyświetlimy już po prawej okno z danymi transpondera to wpisanie numeryczne częstotliwości (jak to się robiło np w Fergusonach, DSR i innych) powoduje stałą zmianę tp na którym chcieliśmy wymusić inną częstotliwość z pamięci tunera lub dopisać nową częstotliwość. Żeby do tego nie doszło trzeba przy przeszukiwaniu wybrać tp z listy po lewej stronie lub guzikiem dodaj dopisać nowy i wtedy "przeszukaj"
Jak ktoś niedokładnie zna ten tuner i będzie próbował ręcznego wyszukiwania poprzez wpisywanie częstotliwości, to po wyszukaniu straci kanały z transpondera na którym nadpisał nową częstotliwość. Po prostu zmieni jego parametry.
Tuner ma te kanały w pamięci ale z inną częstotliwością i niedziałające :-P
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Postprzez berecik » 2008-09-24, 23:27

Jestem zawiedziony jeśli chodzi o pomoc techniczną jaka się udziela klientą Waszych produktów. Ostatnia lista kanałów z czerwca ! To są kpiny !!! Nic nie robicie aby zachęcić potencjalnych klientów do nabywania Waszego sprzętu wręcz odpychacie. Nie wszyscy używają softu "alternatywnego" i tylko "ciagną "u " Lakiego". Też prowadze swoją firme i staram się dotrzeć do PT klientów, ogłaszam się w mediach słucham ich narzekań, wychodze naprzeciwko zapotrzebowaniu (chyba , że chcecie zbankrutować ...?). Ja niemam czasu na zabawe z układaniem list chce ja dostać z neta wgrać i mieć spokój. Każdy niech robi swoje tak jak potrafi najlepiej a nie tłumaczenie " ułuż pa sam sobie". Czasy "komuny " mineły i myśle, że należy zadbać o klienta.

Podsumowująć: super sprzęt, tragiczne wsparcie techniczne :(
berecik
 
Posty: 10
Dołączenie: 2008-04-02, 18:09

Postprzez Jurek » 2008-09-25, 07:53

Ech lenistwo - liste ułożoną przez chyba najlepszego speca od tego rodzaju działań, czyli eskima masz parę postów wyżej !!!!!. I nie ma znaczenia do jakiego softu jej używasz, działa po prostu ze wszystkimi softami z bazą 26.
Jak w kwietniu publikowaliśmy nowe listy w dniu zmian na transponderach, to nie słyszałem jakoś słów pochwały, zreszta nie o to chodzi. Wielokrotnie to tłumaczyłem - czekamy na koniec procesu zmian w kanałach (przenosiny etc.). Ale ponieważ mam już dosyć takich postów, jutro zamieścimy liste aktualną na dzień dzisiejszy.

p.s. bankructwa nie planujemy, chociaż nigdy nie mów nigdy :-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Następna

Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron