GI-S 780 CRCI Xpeed + magnetowid

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

GI-S 780 CRCI Xpeed + magnetowid

Postprzez little_tomp » 2008-10-27, 19:38

Witam.
Szukałem na forum, jednak oprócz jednego pytania, nie znalazłem żadnych informacji o dziwnym zachowaniu się obrazu z magnetowidu po podłączeniu go do 780 CRCI.
Otóż u mnie wystąpił poniższy przypadek
Wyjeżdżałem na weekend i chciałem sobie nagrać jeden z programów. Podłączyłem kablem euro-euro magnetowid i go włączyłem. Obraz momentalnie rozpłynął się na ekranie telewizora, choć dźwięk ciagle był. Również uruchomienie "Play" w magetowidzie zamiast prawidłowego, na ekranie TV dawał "rozpłynięty" obraz - jakby był jakiś problem z wyprowadzeniami euro - zwarcie z masą czy coś w tym stylu. Po przestawieniu w parametrach wyjścia video z RGB na COMPONENT widać już obraz z nagranej kasety, ale przy wyłączonym play ale włączonym magnetowidzie, nic nie widać, więc i pewnie nic się nie nagra.
Czy ktoś wie, co muszę przestawić, aby wszystko działało bez problemu? Nawet kupiłem nowy kabel euro, bo myślałem, że stary gdzieś się przerwał i ciągle nic.
Magnetowid to żadna rewelacja - LG LV4981 - ale przy tunerze od cyfry nie było problemów.
Pozdrawiam
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

Postprzez Jurek » 2008-10-28, 09:31

Robi Ci się pętla przez scart. Spróbuj podłączyć magnetowid do wyjść audio/video chinch tunera, nie powinno byc już problemów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez slawja » 2008-10-28, 12:32

Witam
Miałem podobny problem. Rozwiązałem go tak:
(Mam w TV dwa gniazda EURO)
z tunera do TV,
z tunera (drugim kablem) do Magnetowidu
z magnetowidu do TV (drugiego gniazda EURO)
i mi pomogło :-)

Pozdrawiam
slawja
 
Posty: 1
Dołączenie: 2008-03-29, 00:38

Postprzez little_tomp » 2008-10-28, 19:52

Dzięki za podpowiedź. Zapewne przełącze euro do TV a sygnał z tunera podłącze poprzez chinch.
Pozdrawiam
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron