CYFRA+ UNICABLE GI S780x4 spliter uprawnienia

Tunery Interstara Xpeed

Moderator: sq9

CYFRA+ UNICABLE GI S780x4 spliter uprawnienia

Postprzez gpeblo » 2008-04-14, 23:37

Wykonałem instalację na 4sz. Tunerów SAT GI-S 780 CRCI Xpeed podłączonych do konwertera Unicable. Każdy z tunerów ma doprowadzony osobny sygnał z konwertera za pośrednictwem przełączników będących w komplecie (Unicable Quad Legacy). Problem dotyczy przesyłania uprawnień „okres ważności karty” . W innych instalacjach na multiswitch_ach, w których są różne tunery min oryginalny tuner C+ takie uprawnienia docierają do BIG Spliter Smart Card II w którym jest oryginalna karta. Instalacja z konwerterem Unicable nie ma możliwości zawierać oryginalnego tunera C+ ponieważ jest tylko kilka tunerów dostępnych na rynku, które to obsługują standard Unicable i nie jest to żaden z tunerów dostępnych w C+.

Obarczałem winą spliter, który prawdopodobnie zalewany jest danymi uprawnień przypisanych do karty z czterech źródeł „jednocześnie”. W instalacji z konwerterem Unicable tunery mają adresy 1 -4.
Odpowiedź od producenta splitera.Oprogramowanie które jest wgrane do interstarów przepuszcza uprawnienia? ponieważ z tego co mi wiadomo do tego tunera trzeba wgrac oprogramowanie które obsługuje Unicable i problem w tym czy te oprogramowanie przepuszcza uprawnienia? co do splitera to przepuszcza uprawienia wiec tutaj jest wina po stronie tunera.
Mam wgrane oprogramowanie GI_780_2007_11_26.zip (1363662B). Mam nadzieje, że ta wersja oprogramowania zawiera w sobie zmiany starszej wersji GI_780_20070822.zip (1362037B), w której wprowadzono obsługę UNICABLE.

Po za tą nie dogodnością wszystko działa OK.

Jak rozwiązać problem z bieganiem do salonu operatora raz na 2 miesiące (taki okres ważności ładowany jest do karty).
gpeblo
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-04-14, 18:35

Postprzez Jurek » 2008-04-15, 07:44

Każda wersja oprogramowania do Interstarów przepuszcza uprawnienia. Ta zastosowana w tym przypadku również.
Moim zdaniem jesteś blisko prawdy mówiąc o tym "zalewie informacji" docierających do splitera/tunera. Unicable dzieli pasmo na części i moduluje sygnał z konwertera w zależności od przydzielonego pasma. Nie mam doświadczeń z tą technologią, ale wyobrażam sobie, że po drodze w trakcie przesunięcia widma następuje "zgubienie" sygnału aktywacji.
Sprawdź jeszcze, czy nie masz wersji softu do GI z opcją Podział Karty (Menu Karta Kodowa). Jeśli tak, włącz podział, tryb serwer i włączona Aktualizacja Karty.
Gwarantuję na 100%, że w sytuacji podłączenia tych GI-780 pod "normalną instalację" uprawnienia Ci przejdą.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez gpeblo » 2008-04-15, 19:48

To że uprawnienia przechodza w normalnej instalacji to wiem bo mam ich kilka. Jeśli chodzi o new pomysł z wersją softu do GI z opcją Podział Karty (Menu Karta Kodowa) sprawdzę. Ale skoro te tunery same podobno mogą sobie przesyłać uprawnienia po między sobą z jednej karty bez splitera to jak w takim układzie działa przypisywanie uprawnień do karty, przy instalacji UNICABLE? A skoro spliter jest zalewany uprawnieniami tzn. , że oprogramowanie UNICABLE w tunerach ma błąd bo powinien być zaznaczony ONE tuner z czterech do odczytu tych uprawnień ("zapisu na karcie") bo tyle przewiduje tunerów taka instalacja.
A swoja drogą ciekawe jak by się zachowywała instalacja UNICABLE gdyby każdy z tunerów miał oryginalną kartę operatora C+. Albo było by OK albo totalne zamieszanie z kartami (nie te uprawnienienia do nie tych kart).
Sprawdzę pański pomysł i jeszcze sie odezwę, operator aktywuje kartę pod koniec maja dam znać na poczatku czerca.
Pozdrawiam
gpeblo
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-04-14, 18:35

Postprzez Jurek » 2008-04-16, 08:07

Mam rozumieć, że w tej instalacji jest jedna karta i oprócz unicable są z niej przesyłane uprawnienia do pozostałych? W tej sytuacji w ogóle nie powinno być problemów, chyba, że splitery unicable usuwają/zakłócają sygnał aktywacji.
Obsługa konwerterów unicable w tunerach nie ma nic wspólnego z uprawnieniami do karty, więc szukanie tu przyczyny jest chybione.
Poczekamy na nowe uprawnienia i wtedy faktycznie proszę o kontakt.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

JEST SUPER

Postprzez gpeblo » 2008-10-19, 00:39

Wracając do tematu chciałem tylko dodać że informacje z forum bardzo pomogły wszystko działa, nalezy pamietać aby tuner = serwer był zawsze włączony. Instalacja została rozbudowana o antenę naziemną - oczywiscie na jaednym kablu z dachu. Właczone tunery zasilają po kablu wzmacniacz naziemnej.
Najważniejsza informacja po upgradowaniu oprogramowania splitera http://www.smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html do nowej karty C+ wszystko dziła bez problemów.
gpeblo
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-04-14, 18:35


Powróć do Seria Xpeed

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron