Regulamin

Co wolno, a czego nie na forum GI

Moderator: sq9

Regulamin

Postprzez Jurek » 2007-07-08, 11:48

Dokonując rejestracji na forum Golden Intertar Polska zgadzasz się na poniższe warunki. Pamiętaj, że nieprzestrzeganie postanowień regulaminu jest równoznaczne z otrzymaniem ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach doprowadzi do usunięcia z grona użytkowników.

1. Forum poświęcone jest technice przekazu satelitarnego, oraz tematyce z tym powiązanej. Forum Hyde Park umożliwia prowadzenie innych dyskusji w granicach obowiązującego prawa.

2. Przy wypowiadaniu się na forum obowiązują zasady Netykiety (m.in. nie obrażamy innych dyskutujących, nie stosujemy wyrazów uznawanych powszechnie za wulgarne, nie piszemy wyłącznie wielkimi literami), a także polskiej ortografii i gramatyki. Tematy i posty, które nie będą spełniały tych wymagań (np.: z rażącymi błędami ortograficznymi) będą edytowane lub natychmiastowo usuwane. W wypadku nie dostosowywania się użytkownika do tej zasady, mimo upomnień moderacji, możliwe jest otrzymanie zakazu pisania na czas określony lub zakazu wejścia na forum.

3. W wypowiedziach nakazane jest absolutne przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa (także prawa autorskiego). Wynika z tego:
a) zakaz publikowania konkretnych informacji związanych z łamaniem systemów kryptograficznych i pirackim odbiorem TV (opisy, przykłady),
b) nakaz podawania wraz z cytowanymi tekstami ich autorów, bądź źródeł, z których pochodzą,
c) zakaz publikacji danych osobowych innych niż własne - szczególnie danych teleadresowych, w tym prywatnych numerów telefonów.

4. Przyjmujemy zasadę, że podawanie linków do stron innych firm działających na rynku satelitarnym w Polsce, informacji kontaktowych itd. jest dozwolone wyłącznie w przypadku, gdy służy rozwiązaniu konkretnego problemu zgłoszonego przez użytkownika. O ocenie powyższego decyduje administracja Forum i może usunąć post zawierający tego rodzaju informacje, jak również podjąc inne kroki w celu zapobieżenia takim sytuacjom. W szczególności prosimy o nieumieszczanie w podpisach tego typu treści.

5. Zakazuje się prowadzenia osobistych dyskusji, oraz sporów na forum publicznym. W tym celu można skorzystać z systemu wiadomości prywatnych.

6. Ze względu na czytelność forum zakazuje się umieszczania postów, które nic nie wnoszą do tematu. W szczególności posty takie , jak "zgadza się" czy "u mnie też..." należą do zabronionej kategorii.

7. Odpowiadając w temacie proszę nie cytować całości wypowiedzi poprzedzającej post. Cytowanie służy wyłącznie wskazaniu na konkretny fragment wypowiedzi, którego dotyczy odpowiedź, jak również przypomnienie starszego, komentowanego postu.

8. Zanim stworzy się nowy temat lub wątek, prosimy sprawdzić, czy poruszana kwestia nie występowała wcześniej na forum.

9. Jeśli na Forum pojawi się post naruszający Regulamin, prosimy o zgłoszenie tego faktu Administratorom. Komentowanie tego typu wypowiedzi nie ma sensu.

10. Wszelkie próby spamowania forum będą natychmiast blokowane, a spamujący użytkownicy - usuwani. Klasyfikacja treści pod względem spamu jest dokonywana przez Administrację bez możliwości odwołania.

11. Uprawnienia Moderatorów i Administracji będą nadawane po ocenie częstotliwości i jakości wypowiedzi Użytkowników. Szczególną wagę przywiązujemy do merytorycznej zawartości postów, więc wszelkie próby "nabijania" ich ilości będą ignorowane, a w szczególnych przypadkach doprowadzą do ostrzeżenia lub usunięcia Użytkownika.

12. Zakres możliwości i obowiązków moderacji:

a) Usuwanie pojedynczych wypowiedzi, oraz całych dyskusji łamiących regulamin.

b) Edycja wypowiedzi, poprawa, dodawanie uwag (przeważnie w wypadku rażących błędów ortograficznych, lub gramatycznych)

c) Upominanie i karanie użytkowników stale łamiących regulamin

d) Decyzje moderacji nie podlegają publicznej dyskusji. W razie uwag piszemy bezpośrednio do danego Moderatora, bądź Administratora.

e) Moderator nie ma obowiązku informowania o zmianach wprowadzonych w wypowiedziach użytkowników, czy też ich usunięciu.

13. Przewidziane kary dla użytkowników łamiących regulamin:

a) Słowne upomnienie moderacji, lub administracji forum.
b) Otrzymanie ostrzeżenia.
c) Czasowa blokada możliwości wypowiadania się.
d) Usunięcie konta lub trwała blokada wejścia na forum (tzw. ban)

W wypadku, gdy ktokolwiek uważa, że moderator popełnił błąd i nie zgadza się z jego decyzją należy się z nim skontaktować poprzez PW i wyjaśnić sporną kwestię, lub też zgłosić problem do Administracji, która po dyskusji podejmie decyzję, co do zaistniałego sporu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Powróć do Regulamin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron